Šajā nedēļas nogalē Metē trasē risināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Pērn tieši Beļģijā Latvijas faniem pirmo reizi izdevās redzēt abus Latvijas pārstāvjus pusfinālā. Arī šoreiz mērķi ir visaugstākie.

“Prieks atgriezties Metē trasē, kur agrā pavasarī veicu savus pirmos apļus ar Audi S1 EKS RX quattro. Tāpat spilgtas atmiņas man palikušas no iepriekš notikušajām sacensībām, kurās vienreiz kāpu uz goda pjedestāla. Man noteikti būs ko pārrunāt arī ar komandas biedriem, kuri ir vienīgie, kas kāpuši uz World RX of Belgium goda pjedestāla augstākā pakāpiena – Heikinenam šeit divas uzvaras (2014. un 2015. gadā), bet pērn ātrākais bija Ekstrems,” stāsta Reinis Nitišs. “Īsā starta taisne un asais pirmais līkums, kur attiecības tiek skaidrotas ciešā kontaktcīņā, bez liekas diplomātijas, nozīmē, ka laba rezultāta sasniegšanā būtiska nozīme būs izcilam startam. Lielākā daļa vadošo komandu šeit ir veikušas pirmssezonas testus un esmu pārliecināts, ka katram braucējam kabatā jau ir kāds trumpis, ko izspēlēt!”

Reinis Nitišs (Audi S1 EKS RX quattro #15) Foto: EKS

Treniņbraucieni nav slikti, taču ir problēma pārnesumkārbā ar “šifteri” – pārslēdzot ātrumus, nepareizi nostrādā motora programma. Tik īsā laikā nepaspējām atklāt problēmu cēloņus, tāpēc komandas inženieri un mehāniķi tagad tos centīsies noskaidrot un novērst,” pēc treniņbraucieniem atklāja Jāņa Baumaņa tēvs un treneris Andris Baumanis.

Atšķirībā no līdzšinējām sacensībām, kur pamīšus startē Supercar klases mašīnas un Super 1600 klases rallijkrosa auto, šoreiz Latviju pārstāv četri autosportisti – pastāvīgie pasaules čempionāta dalībnieki Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, priekšpiedziņas klases braucējs Artis Baumanis un tagad arī viņa tiešais konkurents Juris Spīķis.

Super 1600 klasē pirmajā kvalifikācijas kārtā uzvaru guva Artis Baumanis, bet Juris Spīķis tika pie astotā labākā rezultāta. “Dienas sākumā bija neliels satraukums par to, kā būs. Bet jāsaka, ka mums bija laba ideja šeit martā aizvadīt testa sacensības, iepazīt trasi, uzzināt, ko no tās gaidīt, un tā ieguvām arī pamatus regulējumiem. Šodien pirms treniņbraucieniem veiktie auto regulējumi prasīja laiku, lai pierastu. Kad uzrādīju vienus no labākajiem apļa laikiem, bija skaidrs, ka viss ir labi un atliek vien pielikt tempu. Pirmajā kvalifikācijas braucienā nedaudz neizdevās starts, kā dēļ aizbraucu otrais aiz čeha Ondreja Smetanas, bet pēc pirmā apļa man izdevās viņu apdzīt un tad jau pa brīvu trasi atlika vien braukt uz maksimumu. Tas arī izdevās un nu pirmo reizi esmu pirmais visā kvalifikācijas braucienā. Sajūtas ir labas!” stāsta Artis Baumanis.

COYOTE WORLD RX OF BELGIUM NORISES GRAFIKS

PIEKTDIENA, 12. MAIJS
14:00 1. kvalifikācijas starta vietu izloze
18:25 Treniņbraucieni

SESTDIENA, 13. MAIJS
10:30 Treniņbraucieni
12:00 Pasaules RX Supercar 1. kvalifikācija
14:40 Pasaules RX Supercar 2. kvalifikācija

SVĒTDIENA, 14. MAIJS
9:30 Treniņbraucieni
11:00 Pasaules RX Supercar 3. kvalifikācija
13:00 Pasaules RX Supercar 4. kvalifikācija
16:00 Finālbraucieni

Pirmās kvalifikācijas kārtas starta kārtība. Grafiks: FIA World RX