Algarves trases īpašnieki ir uzsākuši pārrunas ar Formula 1 jauno vadību par Portugāles posma atjaunošanu F1 kalendārā. Tostarp MotoGP kalendārā jau nākamajā sezonā parādīsies Taizemes posms.

Portugāles GP

Pēdējo reizi Portugāles GP notika 1996.gadā Eštorilas trasē (attēlā pa kreisi) un šī trase kopumā uzņēma 13 Grand Prix posmus.

“F1LV

Jau 2008.gadā tika pabeigta 4.692km garā Algarves trase, kas atrodas 15 minūšu braucienā no Portimao un ietilpina 100’000 skatītāju sēdvietas. Projekts izmaksāja 195 miljonus € un trases kompleksā ietilpst kartinga trase, tehnoloģiskais parks, 5 zvaigžņu viesnīca, atpūtas komplekss un dzīvojamais komplekss.

Šobrīd sarunas ar “Liberty Media” esot visai agrīnā stadijā un turklāt Portugāles trasei ir jākonkurē ar Francijas posmu, kas atgriežas kalendārā pēc 10 gadus pārtraukuma un notiks Pola Rikarā trasē. Ņemot vērā, ka Portugāles ekonomika sāk atkopties, valsts ir gatava nomaksāt daļu no posma organizēšanas izmaksām.

Algarves trasē ir notikušas trīs Formula 1 testu sesijas 2008. un 2009.gadā, kā arī sacīkstes Pasaules Superbike sērijās, A1GP un FIA GT čempionātos.

Taizemes GP

“Bangkok Post” raksta, ka Taizemes GP, kas ir iekļauts jau 2018.gada MotoGP kalendārā, notiks no 5. līdz 7.oktobrim Buriramas trasē un būs kā pirmais posms ‘tālajās’ sacīkstēs – Japānā, Austrālijā, Malaizijā.

Turklāt Taizemes GP būšot tikai viens no trim jauniem Grand Prix posmiem MotoGP kalendārā nākamajā sezonā. 20 sacīkšu kalendārā parādīsies arī Somijas GP un Kazakstānas GP, kas nozīmē, ka vienam no šī gada posmiem nāksies kalendāru pamest.

Jāpirbilst, ka nesen tika ziņots, ka tieši Somijas GP varētu pagaidīt ar savu debiju līdz 2019.gada sezonai, kad beidzot kalendārā ienāks arī ilgi plānotais Indonēzijas GP posms.