Poļu autosportists Roberts Kubica aizvadījis pirmos testus ar F1 mašīnu kopš 2011. gada, kad pēc smagas rokas traumas rallija sacensībās formulu sacīkšu karjerai nācās likt punktu.

Kubica dienas laikā veica 115 apļus Valensijas trasē (ekvivalents pusotrai sacīkšu distancei) ar 2012. gadā izmantoto “Lotus” komandas E20 modeli, kas bija krāsots šī gada “Renault” krāsās. Tieši “Renault” bija Kubicas pēdējā komanda kā F1 braucējam.

Testos tika izmantota tā pati šasija, ar kuru Kimi Raikonens izcīnīja uzvaru 2012. gada Abū Dabī Grand Prix. Tika izmēģināti gan gari sacīkšu nogriežņi ar pilnu degvielas tvertni, gan kvalifikācijas apļi, kā arī testēta starta simulācija. “Renault” komanda nenoliedz, ka 32 gadus vecais Kubica drīzumā varētu vēlreiz sēsties pie F1 mašīnas stūres.

“F1LV

Šo sezonu viņš plānoja aizvadīt pasaules izturības sacīkšu čempionāta LMP1 klasē ar privāto “ByKolles” vienību, tomēr pameta projektu vēl pirms sezonas sākuma. Šogad viņš veicis testus arī ar LMP2 klases mašīnu, kā arī Formula E un GP3 čempionātu spēkratiem.