Foto: F1.com

Žila Vilnēva trase, kas atrodas uz vienas no Monreālas mākslīgi radītajām salām ik gadu skatītājiem sniedz daudz aizraujošu mirkļu, bet trasei tuvu esošās barjeras palielina drošības mašīnas izmantošanas iespējas, kas var pavērt ceļu negaidītiem pavērsieniem. Pērn Hamiltona un Fetela cīņu trasē iztraucēja kaijas. Sebs ir gatavs atgūt zaudēto.

Grafiks: FIA

Pārspēt Hamiltonu Kanādā gan nav viegls uzdevums – tieši šeit 2007. gadā jau savā debijas sezonā Hamiltons guva karjeras pirmo uzvaru, ko vēlāk atkārtoja vēl četras reizes, kļūstot par otro panākumiem bagātāko braucēju Kanādā aiz Mihaela Šūmahera, kurš Kanādas Grand Prix uzvarējis 7 reizes.

Grafiks: F1.com

Par vienu no trases ikonām kļuvusi ‘čempionu siena’. 1999. gadā trases pēdējā līkumā sienā ietriecās 3 pasaules čempioni – Šūmahers, Hils un Vilnēvs. Tomēr tā nav vienīgā vieta, kur braucējiem jāuzmanās, jo garās taisnes allaž sniegušas lieliskas apdzīšanas iespējas, ko Džensons Batons lieliski apliecināja 2011. gadā, kad žūstošajā trasē pēdējo apļu laikā no pēdējās pozīcijas apsteidza konkurentus vienu pēc otra, izcīnot vienu no neaizmirstamākajiem triumfiem karjerā.

Grafiks: Pirelli
“F1LV

Šonedēļ Batona vietā pie “McLaren” stūres jau atkal sēdīsies Fernando Alonso. Lai gan “McLaren” Kanādā uzvarējuši visbiežāk no visām komandām (13 reizes), par galvenajiem favorītiem, kā jau katrā posmā šosezon, tiek uzskatīti “Ferrari” un “Mercedes”, kuriem galvenais izaicinājums – pielāgot mašīnas untumus šī gada riepām, lai tās uzsiltu pēc iespējas ātrāk, tādējādi nezaudējot vērtīgo laiku. Turklāt, lai arī konkurenti šogad ir daudz tuvāk, “Mercedes” dzinējs taisnajos posmos joprojām ir latiņa konkurentiem.

Grafiks: F1.com

Monreālā ir otrā īsākā distance no starta līdz pirmajam bremzēšanas punktam (260 metri), kas piešķir pole position pievienotu vērtību, lai gan ideālajā trajektorijā atrodas otrās pozīcijas īpašnieks un pēdējo 15 gadu laikā kvalifikācijas uzvarētājs sacīkstēs palicis nepārspēts tikai 6 reizes.

Grafiks: Petr Hlawiczka

Apņēmības pilni sevi pierādīt ir arī “Red Bull” braucēji – tieši Monreālā Daniels Rikjardo izcīnīja savu karjeras pirmo uzvaru. Cīņā par pēdējiem punktiem vērts pievērst uzmanību “Haas”, kuri Monako pirmo reizi ar abām formulām finišēja punktos, kā arī “Renault” – Niko Hulkenbergs lieliski pārsteidzis ar dzelteni krāsoto mašīnu konkurētspēju, kamēr Palmera sniegums arvien straujāk rosina domas, ka viņam sava vieta drīz varētu būt jāatdod. Kā, tavuprāt, beigsies Kanādas GP izcīņa? Piedalies F1.LV prognožu spēlē!

Kā jau Ziemeļamerikai pienākas, sacensības risināsies vakarā – sacensību sākums svētdien pl. 21:00 pēc Latvijas laika. Nedēļas nogalē motorsporta cienītājiem iespēja izbaudīt arī pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Norvēģijā, MotoGP posmu Barselonā, divas Formula E sacīkstes Berlīnē, WRC ralliju Itālijā, kā arī IndyCar sacīkstes Teksasas ovālā.