Šajā nedēļas nogalē Norvēģijas pilsētiņā Hellā risināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā pēc pāris neveiksmīgiem posmiem savu talantu centīsies apliecināt arī latvieši Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kamēr cīņa par titulu starp “Volkswagen” un “Audi” braucējiem uzņēmusi jaunus apgriezienus.

Tieši Hellā 2014. gadā tolaik vēl 18 gadus un 6 mēnešus vecais Nitišs savā trešajā startā Supercar klasē izcīnīja savu pirmo uzvaru karjerā. Jaunības rekords joprojām nav pārspēts (un diez vai tik drīz tiks), turklāt togad tikai Reinim un amerikānim Taneram Faustam izdevās finālos pārspēt ziemeļniekus (somus, norvēģus un zviedrus). Pats jēkabpilietis gan par šo panākumu vairs nedomā.

Ar Hellas trasi man saistās ļoti patīkamas emocijas – pats šeit izcīnīju uzvaru un arī EKS RX komanda šajā trasē debitēja pasaules rallijkrosa čempionātā! Tomēr tas viss šobrīd ir jānoliek malā, jo šogad ir citi apstākļi un nevaram atļauties gremdēties atmiņās. Ir jāstājas uz starta un katrā braucienā savs darbs jāizdara maksimāli labi,” iesāk Reinis Nitišs.

“F1LV

Trase ir diezgan viltīga – seguma maiņas vietas un līkumi, kas pakārtoti reljefa izmaiņām, ne mirkli neļauj ”atvilkt elpu”. Šajā trasē cīņas par pozīcijām ir kā agresīvas troļļu kaujas, kas nereti beidzas ar apskādētiem sacīkšu spēkratiem. Spraigie notikumi starp sportistiem Hellas trases malās pulcē vienus no karstasinīgākajiem rallijkrosa faniem, radot lielisku sacensību atmosfēru!

Grafiks: FIA

Gadu vēlāk Norvēģijas RX triumfēja Timijs Hansens, bet pērn Andreass Bakerūds sasniedza pasaules rallijkrosa čempionātā vēl neredzētu sasniegumu – uzvarēja visās četrās kvalifikācijas kārtās, izcīnīja pirmo vietu arī pusfinālā un perfekto nedēļas nogali noslēdza ar uzvaru finālā, to visu paveicot savu skatītāju priekšā.

Šogad gan starp galvenajiem favorītiem ir citi braucēji – Nitiša komandas biedrs Matiass Ekstrems izcīnīja uzvaru sezonas pirmajos 3 posmos, bet Beļģijā un Lielbritānijā pārāki bija “Volkswagen” pārstāvji Kristofersons un Solbergs, ļaujot pagājušā gada vicečempionam Johanam Kristofersonam nonākt čempionāta vadībā.

Atrasties kopvērtējuma vadībā ir lieliska sajūta. Pirms pāris gadiem dalījām pirmo vietu ar Solbergu sezonas sākumā, tomēr šobrīd esmu neaprakstāmi priecīgs, it īpaši zinot, ka sezonas pirmajos posmos īsti neizdevās apliecināt mašīnas spējas. Šogad galvenais uzdevums ir izcīnīt uzvaru komandu ieskaitē. Domāju, ka, ja mēs ar Peteru turpināsim izvairīties no izkritieniem, varam pacīnīties arī par individuālo titulu. Ceru, ka tas izdosies man, tomēr skaidrs, ka citi puiši darīs visu, lai to novērstu,” uzsver Kristofersons.

TEAM VERKSTED WORLD RX OF NORWAY NORISES GRAFIKS
PIEKTDIENA, 9. JŪNIJS
18:40 Treniņbraucieni

SESTDIENA, 10. JŪNIJS
10:30 Treniņbraucieni
12:00 1. kvalifikācija
15:00 2. kvalifikācija

SVĒTDIENA, 11. JŪNIJS
09:30 Treniņbraucieni
11:00 3. kvalifikācija
13:00 4. kvalifikācija
16:00 Finālbraucieni