Lai gan Sebastians Fetels šīs sezonas čempionāta kopvērtējumā iekrājis 25 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Luisu Hamiltonu, vācietis lieliski apzinās, cik strauji viss var mainīties, tādēļ nav pamata sapriecāties pārāk ātri.

Man ir vairāki iemesli, lai justos labi, tomēr es neuzskatu, ka šajā nedēļas nogalē būtu izteikts favorīts. Sezonas sākums ir padevies tiešām veiksmīgs, tomēr mūs gaida vēl daudz posmu, kur var notikt jebkas. Mēs, kā komanda, cenšamies koncentrēties uz katru posmu atsevišķi un īpaši nedomājam par citām lietām,” norāda Fetels.

Protams, ir ļoti patīkami redzēt smaidu kolēģu sejā, kad dodos uz Maranello, jo ilgāku laiku komandai nebija pārlieku lieli panākumi. Godīgi sakot, šādu auru var just ne tikai Maranello, bet visā Itālijā!”

Vaicāts par to, vai stratēģija bija panākuma atslēga Monako GP izcīņā, četrkārtējais čempions nav tik drošs: “Manuprāt, pēc posma bija pārāk daudz diskusiju šī temata sakarā. No komandas skatupunkta viss tika paveikts nevainojami. Es būtu priecīgs doties boksos kā pirmais, jo tā parasti ir vislabākā stratēģija, tomēr šoreiz vajadzēja palikt trasē ilgāk, lai nosargātu pozīciju pret Danielu Rikjardo. Ja būtu devies boksos uzreiz pēc Kimi, drošības mašīnas došanās trasē varētu ļaut Danielam saglabāt vadību un uzvarēt sacīkstes. Protams, parasti tā tas nenotiek, tādēļ ir pilnīgi saprotams, ka es posmu pametu ļoti priecīgs par savu rezultātu, kamēr Kimi bija diezgan sarūgtināts.

Runājot par Kanādas GP, Fetels atzīst, ka būtu ļoti laimīgs, ja “Ferrari” būtu vienā līmenī ar “Mercedes”, uzsverot, ka šogad cīņa ir bijusi ļoti spraiga un bieži visu izšķīrušas vien sekundes desmitdaļas, turklāt Kanādā ir vairāki faktori, kas var sagriezt notikumus kājām gaisā – trasei tuvās barjeras, kā arī laikapstākļi.

Nedomāju, ka 25 punktu pārsvars kaut ko maina gatavošanās procesā, it īpaši zinot, ka šī, iespējams, nav tik objektīva mēraukla kā, piemēram, Barselonas trase, kur bijām ļoti ātri. To mēs visi pārzinām tik labi, ka gandrīz viss ir atkarīgs no tā, kā sagatavota mašīna. Nevar arī aizmirst, ka katra komanda visu laiku rada aizvien jaunus uzlabojumus, tādēļ atslābt nevar ne mirkli.

Vaicāts par to, vai daļa panākumu atslēgas varētu būt nopietnāka pieeja pērn notikušajos “Pirelli” riepu testos, Fetels uzsver, ka viņam nav ne jausmas, cik nopietni “Mercedes” tos uztvēra, tomēr viņu pašu ļoti vilinājis piedāvājums sēsties pie stūres, it īpaši zinot, ka formulas šogad ir ātrākas kā jebkad.

Komentējot runas par iespējamo kontrakta pagarināšanu ar “Ferrari”, Fetels izvairīgi noteicis, ka šobrīd koncentrējas uz maksimālu rezultātu šai sezonai un vēlas saglabāt uzsākto kursu, nevis novirzīt domas uz nesaistītiem tematiem.