Karloss Saincs atzīts par vainīgu Kanādas GP pirmā apļa sadursmē, kas lika viņam un “Williams” braucējam Felipem Masam izstāties, kamēr Romēnam Grožānam nācās doties boksos un turpināt cīņu no peletona beigām.

Leģendārā rallija braucēja Karlosa Sainca Sr. dēlam piešķirts 3 starta vietu sods uz nākamo čempionāta posmu, kas pēc divām nedēļām risināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Papildus tam, Saincam piešķirti 2 soda punkti. Pēdējo 12 mēnešu laikā Saincs sakrājis 7 soda punktus.

Kas par smagu posmu. Padevās labs starts – atrados 12. pozīcijā, kad otrajā līkumā centos pa ārmalu apdzīt Fernando. Viņam bija labāka saķere, tādēļ cerēju pārgrupēties, lai uzbruktu trešajā līkumā. Piepeši saskāros ar labajā pusē esošo “Haas” formulu. No tāda leņķa viņu spoguļos nevarēja redzēt, tādēļ nebija ne jausmas, ka tur kāds būtu. Ja būtu zinājis, protams, šādu manevru neveiktu. Brīdī, kad saskārāmies, kļuvu par pasažieri un neko vairs nevarēju darīt līdz ietriecos sienā. Vēlos atvainoties par notikušo. It īpaši Felipem Masam, kura sacīkstes tā rezultātā tika sabojātas. Nebija nekas, ko varēju darīt, lai izvairītos. Tā bija pamatīga avārija, tomēr man viss ir kārtībā. Visa nedēļas nogales bija smaga – sākot ar problēmām pirmajos treniņos, notikumiem kvalifikācijā un sacīkšu incidentu. Par laimi kalendārā ir vēl 20 posmi, kas ļaus aizmirst šo nedēļas nogali.

Pie 2 soda punktiem ticis arī “Haas” braucējs Kevins Magnusens par apdzīšanas veikšanu virtuālās drošības mašīnas laikā, kā arī “Toro Rosso” braucējs Daņila Kvjats par nespēju ieņemt atbilstošo pozīciju iesildīšanās apļa laikā. Abiem braucējiem pēdējā gada laikā iekrāti 5 soda punkti.

4 KOMENTĀRI

  1. Nu tas Sainss tiešām pēc starta pirmajos līkumos jau bija sadomājies no sevis kaut kādu M. Šūmaheru, kuru agrāk ļoti bieži tiesneši nemaz nesodīja par līdzīgiem manevriem (forcing another driver off the track).

  2. Kārtējais mega-sviests. Bernijs ir projām, taču stulbums palicis. Nu, kā var dalīt sodus par incidentiem, kas notiek pirmajā aplī? Starta bardaks un tam sekojošā haotiskā cīņa par pozīcijām taču ir autosporta neatņemama sastāvdaļa.

  3. Es saprotu,ka man putni galvā,bet kā var zināt ko bija sadomājies Sainss…vēl šo baltdien nav skaidrs!
    Jāsagaida sods Verpim,kas iztraucēja īstu čempionu cīņu!
    P.S pret Šūmi vispārībā tiesneši bija ļoti bargi…bet to jau īss smadzeņu radība nezin,jo ir bez smadzenēm!