Bijušais F1 braucējs un tagadējais “KSM” kartinga komandas īpašnieks Ralfs Šūmahers asi kritizējis lēmumu CIK-FIA Eiropas čempionātu rīkot Fernando Alonso piederošajā trasē Oviedo, Spānijā.

Šūmahera bažas radušās, jo, viņaprāt, trase ir pārāk bīstama un nav piemērota šāda līmeņa sacensību rīkošanai. “Mums nācās saskarties ar ļoti neierastu situāciju. Pirmo reizi redzu, kad sacensības tiek rīkotas tām nepiemērotā trasē. Jau janvārī centos vērst FIA uzmanību uz to. Daži cilvēki neizprot kartinga būtību un tagad nāksies maksāt dārgāk. Šai nedēļas nogalē tiek radīts pilnīgi nevajadzīgs risks braucēju veselībām.”

Alonso nekautrējās ar asu atbildi: “Ralfs ilgu laiku bijis prom no laikrakstu pirmajām lapām, viņam vienkārši gribas publicitāti. Šai trasē jau notiek Astūrijas un Spānijas čempionātu posmi, turklāt trase atbilst FIA un CIK prasībām.” Spāņu braucējs norādījis, ka visas apmales, atstatumi līdz barjerām un drošības joslas tika pielāgotas braucēju ātrumam trasē.

“F1LV

Ja Ralfa komandas braucējiem ir sabojāti kartingi, viņiem vajadzētu censties trasi izbraukt par asfaltēto daļu.  Nevienai citai komandai problēmu nebija. Varbūt viņiem ir problēmas ar finansēm?” Alonso arī izvirzīja versiju, ka Šūmahera komentāru patiesais mērķis ir cits – pārcelt čempionātu uz viņam piederošo trasi Vācijā.

Pirms pusotra mēneša konflikta izraisītajā trasē no avārijā gūtajām traumām gāja bojā 11 gadus vecs zēns.