Šajā nedēļas nogalē Baku risināsies F1 čempionāta kārtējais posms Azerbaidžānas Grand Prix. “McLaren” komanda ir vienīgā, kas vēl šogad nav guvusi punktus, turklāt uzdevums nebūs viegls arī šoreiz. Par to vienisprātis ir gan abi braucēji Alonso un Vandūrns, gan komandas vadītājs Ēriks Buljē un “Honda” F1 programmas vadītājs Jusuke Hasegava.

Fernando Alonso: “Baku ir lieliska pilsēta, tādēļ pēc veiksmīgi aizvadītā Grand Prix pērn, ļoti ceru, ka spēsim būt sekmīgi. Kā Baku trases vēstnieks esmu šeit pavadījis vairāk laika par konkurentiem un zinu, ka šī ir satriecoša vieta, kur rīkot F1 posmu. Mēs braucam tieši caur vecpilsētu un tās sienas piešķir sacīkstēm jaunu veidolu. Kanādā bijām tik tuvu punktiem, tomēr piedzīvojām kārtējās problēmas. Protams, uz Azerbaidžānu dodamies ar mērķi pagriezt lietas labvēlīgā gaismā, tomēr nav noslēpums, ka šī būs grūta nedēļas nogale. Pēc visām jaudas agregāta problēmām, visticamāk, nāksies saņemt arī starta vietu sodu. Trasē ar ātrām taisnēm un šauriem līkumiem apdzīšana nebūs viegla. Tomēr nekas nav neiespējams un centīsimies cīnīties. Baku ir ātrākā ielu trase kalendārā, tādēļ no braucēja perspektīvas braukšana ir ļoti aizraujoša, it īpaši braucot tuvu sienām. Kā jau ierasts, startam būs liela nozīme, tādēļ svarīgi tikt galā ar regulējumiem pa piektdienu un sestdienu.”

Stofels Vandūrns: “Esmu sajūsmināts par došanos uz Baku pirmo reizi savā karjerā. Šai trasē esmu daudz braucis ar simulatoru, ko darīju arī pērn, lai palīdzētu inženieriem sagatavoties, tādēļ nedomāju, ka tā liksies sveša. Šeit apkopotas labākās daļas no citām trasēm – lieli ātrumi un garas taisnes, kas mijas ar pamatīgu bremzēšanu un šauriem līkumiem, turklāt tas viss notiek uz ielas seguma. Te ir pa daļiņai no visa, padarot inženieru darbu sarežģītu. Trase ir prasīga pret degvielas patēriņu un ERS sistēmu, tādēļ nāksies veikt vairākus kompromisus. Kanādā mums nebija veiksmīgs posms, arī Baku neceram uz brīnumiem, tomēr vēl arvien mācamies tikt galā ar savām problēmām. Neraugoties uz to, katrai nedēļas nogalei pieejam individuāli un centīsimies sasniegt visu, ko mašīna šobrīd spēj.”

“F1LV

Ēriks Buljē: “Pēc vilšanās, ko piedzīvojām Monreālā, ir laiks doties uz brīnišķīgo Baku pilsētu, kur pirmo reizi posms sauksies Azerbaidžānas GP. Kanādā nespējām apliecināt potenciālu, bet ceram te nodemonstrēt labu sniegumu, jo abas trases ir diezgan līdzīgas. Nesēžam, rokas klēpī salikuši – komandas izsalkums pēc panākumiem ir stiprāks kā jebkad un tas virza notikumus pareizā gultnē. Tā vietā, lai koncentrētos uz negatīvo, darām visu, lai paveiktu maksimumu no esošās situācijas. Lai gan zinām, ka viegli neies, viduslaiku stilā esošā Baku ar tai valdošo lielisko atmosfēru dos kādu atalgojumu. No infrastruktūras viedokļa viss ir perfekti – esam pašā pilsētas centrā pie trases.”

Jusuke Hasegava: “Uz Azerbaidžānas galvaspilsētu dodamies otro reizi. Kanāda nebija veiksmīga, tomēr tā kā posmi nenotiek divas nedēļas pēc kārtas, mums ir bijis laiks doties uz rūpnīcu un izanalizēt datus. Mums nav ilūziju – trasē ir viena no garākajām taisnēm kalendārā un ir ļoti prasīga pret dzinējiem. Šis būs kārtējais grūtais posms. Šobrīd ejam cauri grūtai fāzei, tomēr jāturpina koncentrēties uz uzlabojumu veikšanu, lai ātrāk pagrieztu lietas labvēlīgā gaismā.”