“Renault” F1 departamenta vadītājs Sirils Abitebuls atzinis, ka viņa pārstāvētā kompānija būtu spējīga ar saviem dzinējiem apgādāt četras komandas, radot augsni runām par iespējamo sadarbību ar “McLaren”.

Jau iepriekš esam pierādījuši, ka spējam vienlaikus strādāt ar četrām komandām,” norāda Abitebuls. “V8 ēras noslēgums bija ļoti sekmīgs, kamēr V6 ēru sākām ar vairākām problēmām. Pamazām strādājam pie dzinēju izturības, kur plānojam spert plašu soli uz priekšu nākamgad. Arī ātruma ziņā tuvojamies līderiem, tādēļ ceturtās komandas pievienošana ir pavisam reāla.”

Šogad “Renault” bez savas rūpnīcas komandas ar dzinējiem apgādā arī “Red Bull” un tās jauniešu komandu “Toro Rosso”, bet 2014. gadā pēdējoreiz francūžu pārziņā bija četras vienības, kad papildus esošajām (“Renault” vietā “Lotus”) jaudas agregāti tika piegādāti arī “Caterham” vienībai, bet pirms tam divus gadus “Toro Rosso” vietā bija “Williams”.

“F1LV

Nākamgad katram braucējam pienāksies tikai 3 dzinēji sezonā, kas padara procesu daudz vienkāršāku. Es nesaku, ka mēs gribam paplašināties, bet, ja jautājums ir par to, vai mēs to spējam, tad varu atbildēt pozitīvi,” stāsta Sirils Abitebuls.

Varbūt mums nav paši spēcīgākie dzinēji F1, tomēr attieksme pret sadarbības partneriem vienmēr bijusi pati labāka un tāda tā ir arī šodien.