Pēc ļoti aizraujošas un pavērsieniem bagātas Grand Prix izcīņas Baku ielu trasē pie panākuma tika “Red Bull” braucējs Daniels Rikjardo, otrais palika Valteri Botass, kurš sacīkšu sākumā atradās apli aiz visiem, kamēr pie negaidītas trešās vietas tika Lenss Strols.

Pirmajā aplī Hamiltons nosargāja vadību, bet cīņā par otro vietu trasi nesadalīja abi somu braucēji Valteri Botass un Kimi Raikonens. Tā rezultātā Botasam nācās doties boksos ar cauru riepu, bet Raikonens zaudēja vairākas pozīcijas un nonāca 5. vietā. Uz otro vietu pakāpās Fetels, bet lielisks starts ļāva trijniekā iekļūt Serhio Peresam.

Neveiksmīgs starts “Toro Rosso” braucējiem. Daņilam Kvjatam neizdevās noturēties trases robežās un izbraukt caur drošības joslu. Atgriešanās trasē lika Karlosam Sainsam mainīt trajektoriju, tomēr spānis nesavaldīja savu mašīnu un sagriezās, atkrītot pašā braucēju virknes aizmugurē.

Jau piektā apļa beigās pēc jaunām riepām devās “Red Bull” braucējs Daniels Rikjardo. Avārijas laikā viņa mašīna bija saķērusi atlūzas, kas pārkarsēja bremzes.

Neveiksmīga nedēļas nogale Džolionam Palmeram, kurš pēc nepiedalīšanās kvalifikācijā tehnisku problēmu dēļ izstājās jau sacīkšu sākumā. Pavisam drīz viņam sekoja arī Daņila Kvjats un Makss Verstapens, kuru pievīla dzinējs uzreiz pēc aizraujošas cīņas ar Serhio Peresu.

Kvjata mašīna atradās pietiekami bīstamā vietā, tādēļ trasē devās drošības mašīna un 12. aplī visi līderi devās boksos. Vienīgi Strols (3. vieta) un Hulkenbergs (8. vieta) palika trasē. Kanādietis gan tajos devās apli vēlāk un nonāca septītajā pozīcijā. No vadošo desmitnieka ar supermīkstajām riepām, drošības mašīnai dodoties malā, brauca tikai Daniels Rikjardo.

Ļoti neveiksmīgi sacīkstes atsāka “Ferrari” braucējiem – Serhio Peress gandrīz tika garām Fetelam, kamēr Raikonens nonāca aiz Masas un Okona. Trase gan tika piedrazota un, neveicot pat veselu apli, trasē vēlreiz tika sūtīta drošības mašīna. Lielākais ieguvējs bija Valteri Botass, kurš nonāca vienā aplī ar līderiem.

Luisam Hamiltonam tika aizrādīts par braukšanu pārāk tuvu drošības mašīnai tās pirmajā piegājienā, tādēļ, otrajam restartam gatavojoties, viņš īpaši piebremzēja. Fetels nepaguva nobremzēt un saskārās ar Hamiltona formulu, kā rezultātā nedaudz apskādējot priekšējo antispārnu.

Fetels nespēja uzņemt vajadzīgo ātrumu un jau starta finiša taisnē Felipe Masa tika garām gan viņam, gan Serhio Peresam. Estebana Okona un Serhio Peresa Kanādā uzsāktais kašķis uzņēma jaunus apgriezienus un sadursme lika meksikānim izstāties, kamēr Okona problēmas tika likvidētas ar garu pitstopu. Caura riepa lika braucienu beigt arī Kimi Raikonenam.

Secība, sacīkstes apturot: Hamiltons, Fetels, Masa, Strols, Rikjardo, Hulkenbergs, Magnusens, Alonso, Sainss, Grožāns Ēriksons, Vandūrns, Botass, Okons, Verleins.

Pauze gan ļāva Peresa un Raikonena mehāniķiem salabot mašīnas un atgriezties trasē, kad sacīkstes tika atsāktas. Masa ziņoja par problēmām un zaudēja Strolam, tomēr abiem garām tika Daniels Rikjardo, pakāpjoties uz trešo pozīciju. Drīz vien Masu, kurš apli vēlāk izstājās, sāka apsteigt konkurenti viens pēc otra, ko izmantoja Magnusens, apdzenot Hulkenbergu.

“Renault” braucējs pusapli vēlāk nolauza mašīnas riteni un izstājās. Pozīcijas atguva Estebans Okons un Valteri Botass, kamēr Luisu Hamiltonu piemeklēja netipiskas problēmas – galvas balsts bija izlecis no savas pozīcijas un britu braucējam nācās taisnēs to pieturēt, lai tas neaizlidotu. Tas lika 20 apļus pirms finiša doties boksos.

Par līderi kļuvušais Fetels saņēma 10 sekunžu stop & go sodu par bīstamu braukšanu virsū Hamiltonam drošības mašīnas laikā uzreiz pēc abu sadursmes. Par līderi negaidīti bija kļuvis Daniels Rikjardo, kam sekoja Strols, Magnusens, Okons un Alonso. Fetels trasē atgriezās 7. vietā aiz Botasa, bet priekšā Hamiltonam.

Visi trīs apsteidza Alonso, bet Fetelam nācās izsargāties no Hamiltona uzbrukumiem. Vienas taisnes laikā Magnusens zaudēja treso vietu Okonam un piekāpās arī Botasam. Apli vēlāk Magnusenu apdzina arī Fetels ar Hamiltonu.

11 apļus pirms finiša Botass apsteidza arī Okonu un, neraugoties uz atrašanos pusotru apli aiz visiem pēc starta avārijas, atgriezās pozīcijā, kas ļautu viņam kāpt uz goda pjedestāla. Pirmo reizi divu sezonu laikā klasificēts netika Serhio Peress, kurš boksos izstājās salūzuša sēdekļa dēļ. Asumi arī par pēdējiem punktiem – “Sauber” braucēju cīņa gandrīz beidzās ar abu pilotu izstāšanos.

Okons nespēja noturēt aizmugurē ne Fetelu, ne Hamiltonu, kurš viņu apdzina apli vēlāk. Kimi Raikonens izstājās boksos 4 apļus pirms finiša. Viņa komandas biedrs Fetels nespēja noķert Botasu, kurš strauji tuvojās Strolam. Jauno kanādieti viņam izdevās apsteigt vien pāris metrus pirms finiša.

Kopvērtējumā Fetels palielinājis pārsvaru pār Hamiltonu līdz 14 punktiem, kamēr komandu cīņā “Mercedes” ir 24 punktus priekšā “Ferrari”. Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies “Red Bull” trasē Austrijā.

Azerbaidžānas GP rezultāti:

Cla # Braucējs Komanda Dzinējs Apļi Rezultāts
1 3 Daniels Rikjardo Red Bull TAG 51 2:03’55.570
2 77 Valteri Botass Mercedes Mercedes 51 3.904
3 18 Lenss Strols Williams Mercedes 51 4.009
4 5 Sebastians Fetels Ferrari Ferrari 51 5.976
5 44 Luiss Hamiltons Mercedes Mercedes 51 6.188
6 31 Estebans Okons Force India Mercedes 51 30.298
7 20 Kevins Magnusens Haas Ferrari 51 41.753
8 55 Karloss Saincs Toro Rosso Renault 51 49.400
9 14 Fernando Alonso McLaren Honda 51 59.551
10 94 Paskāls Verleins Sauber Ferrari 51 1’29.093
11 9 Markuss Ēriksons Sauber Ferrari 51 1’31.794
12 2 Stofels Vandūrns McLaren Honda 51 1’32.160
13 8 Romēns Grožāns Haas Ferrari 50 1 aplis
14 7 Kimi Raikonens Ferrari Ferrari 46
NF 11 Serhio Peress Force India Mercedes 39
NF 19 Felipe Masa Williams Mercedes 25
NF 27 Niko Hulkenbergs Renault Renault 24
NF 33 Makss Verstapens Red Bull TAG 12
NF 26 Daņila Kvjats Toro Rosso Renault 9
NF 30 Džolions Palmers Renault Renault 7

23 KOMENTĀRI

   • P.s. Fetels kārtējo reizi pierāda to, ka nejēdz trasē kontrolēt savas emocijas un bija pelnījis nevis 10sek. stop& go sodu, bet vispābā melno karogu par Hamiltona taranēšanu!

   • Juuuu…tik ljoti zheel ir Alonso,ka gribeejaas,lai chalis vismaz sho sezonu kaadu punktinju izciina par to man arii prieks! LUISITA protams tiks sodiita par straju un nepamatotu bremzeeshanu ;)))

   • Zaglīgais viltus Rihard, tev par smagu saprast, ka F1 formulas vienmēr strauji bremzē, tāpēc Fetelim bija jāsaņem sods arī par ietriekšanos Hamiltonā, jo kā jau saka mūsu gudrais Vermins – vienmēr pie sadursmēm vainīgs ir tas, kurš braucis aizmugurē. :))

 1. Nebija medusmaize šodien, tomēr arī komandu kopvērtējumā 28-12 ir pieņemams rezultāts. Tagad gaidu medusmaizi Austrijas GP kvalenē. Un vispābā es jau kaut kur tālumā dzirdu salūta, baļļuka un dažādu izklaidējošu sporta spēļu (galda teniss, šautriņas utt.) skaņas kaut kad vasaras otrajā pusē. :)))

 2. Ha.Skaitās augstas profesionalitātes komandas. Nevar piestiprināt kā pienākas galvas balstu? “Datorprogramma”, kas to dara nogļukoja? Liekas tas tomēr roku darbs. Brīnums kā degvielu neaizmirsa ieliet un nepārskatījās kalendārā, nesajauca dienas un vispār attapās ka posms Azerbaidžānā. Un otrie nav labāki. Jā kāds neuzvestos, kā puišelis, būtu uzvarējis, bet nē, nevar…ir jāpalēkā 🙂

 3. Tas,ka Luisita izdarījās kā cūka ir skaidrs kā diena,bet Sebs šoreiz izrīkojās kā padumjš puišelis-tā vietā lai uzvarētu šo sacīksti viņš nejēdza valdīt pār bērnišķīgām emocijām un neizmantoja izdevību riktīgi palielināt punktu atstarpi starp sevi un viņa galveno konkurentu melno bezkauņu!!! Es Benes vietā iedotu fricim iku zvizduļei!

  p.s.bija jāizstājas 1/2 braucēju lai spāņu “spīdeklis” tiktu pie pirmās haļavas! Pohvaļno!He-he-he.

  • Veln, es jau tev vakar teicu, lai tu sev vairāk nelej. Izstājās 7 no 20. :))) Aiz Alo palika abi Sauber pilotu, Maku pārinieks Vandorns un Lieljānis no Hāsa. Ar Maku graustu tas bija varoņdarbs ko paveica dižais leģenda Alonso. 😉

   • Tu man,galma ākst,neko vakar neesi teicis-droši vien sajauci mani ar kādu no palātas biedriem kuriem ir galīgi pie kājas gan tu gan tavs rasklads!
    Nav jau svarīgi cik pilotiem jāizstājas lai spāņu kalējs tiktu pie haļavna punkteļa no kura nāk citu nelaimju smaka.Svarīgi ir tas,ka ja neviens neizstājas tad arī Fernandelim nekas nespīd!Manuprāt viņam vairāk nevajedzētu punktus iehaļavot…..šai sezonai pietiks ar uzviju.:D

  • Sebs nejēdz ieturēt distanci aiz priekšā braucošā pilota, ietriecas viņa formulā, pēc tam vēlreiz viņu taranē jau no sāniem un vainīgs esot Hamiltons?! Vermin, liec nost to pudeli, kura tev ir blakus. :)))

   • Par ieskriešanu aizmugurē un distances neievērošanu pat ceļu satiksmes noteikumos ir rakstīts. Un ja pat ČEMPIONS to nesaprot tad jāaizdomājas drusku tiem kas nesaprot. Un ja pat to nejēdz nevajag pat Toyotas kardānu, var mierīgi ar kāju pa gurķi ielikt.

   • Gurķi iebāz sev tajā vietā kur mugura zaudē savu nosaukumu 🙂 Te nav ielatā ka nespīdi ar savām satiksmes noteikumu zināšanām . Noteikumi šeit neatļauj pilnīgi nepamatoti tā samazināt ātrumu .

   • Ar kardānu izdedzim vajadzēja jau tad kad viņš Rosbergu apzināti bremzēja !
    Tagad ar,nespēdams Sebam neko izdarīt,šņukst rācijā lai Walteris nāk palīgā! Nožēlojams bazars!

 4. Galvenais,ka fricis palielināja punktu starpību-izņemot mori neviens tā pat nevar viņam konkurenci sastādīt……ja nu vienīgi titulsolītājs Dias kurš atkal neizmantoja iespēju paklusēt un žurnaļugām jau izlielijies,ka 2018 braukšot visiem pa priekšu.:DDD

 5. Runājot par gonku…samērā forša sacīkste…Hamis gan ar Rosbergu cūciski izrīkojās un tgd ar Vettelu…nav galīgi pelnījis 4 titulu. Vettelam pie psihologa jaaiet ;))) Ric pasniedza RB mierinājuma dāvanu!
  P.S Vettela joks ar Hami var maksāt titulu,jo reāli pakāsa uzvarētu sacīksti!
  P.s Alonso atrāvās no siikaa Sainza bet nu mierinājumam pie pirmā punkteļa ticis un sezonu nenoslēgs pa 0 🙂