Papildus sacīkšu laikā saņemtajam 10 sekunžu apstāšanās sodam, Sebastians Fetels par incidentu ar Luisu Hamiltonu ticis pie trim soda punktiem. Tā kā viņš pēdējo 12 mēnešu laikā iekrājis 9 soda punktus, vēl viens šāds incidents rezultēsies diskvalifikācijā. Abiem grēkāžiem ir atšķirīgas domas par šodien notikušo.

Sebastians Fetels: “Es domāju, ka te viss ir skaidrs. Ne jau es apzināti ietriecos viņa mašīnas aizmugurē. Tā rezultātā es sabojāju priekšējo antispārnu. Arī viņa mašīnai bija bojājumi, bet nekas tāds, kas ietekmētu rezultātu. Bet tā nedrīkst darīt. Un šādu manevru viņš veica ne vienu vien reizi. Es biju pārsteigts par šādiem izlecieniem. Problēma ir tāda, ka neesmu vienīgais, kas brauc aiz viņa un tas var izraisīt pamatīgu sadursmi. Atceros, ka pirms pāris gadiem Hamiltons jau veica līdzīgus manevrus Ķīnā. Te viss ir skaidrs. Man nav radio ar viņu, tomēr, ja es saņēmu sodu, tad arī viņu vajadzēja sodīt. Mēs visi esam pieauguši vīri un dažkārt emocijas pārņem virsroku, bet nevajag sākt sacensties vēl pirms drošības mašīnas došanās malā. Man gan nav nekādu problēmu savstarpējās attieksmes ziņā. Ja mani sodīja, arī Luisam bija jāsaņem sods, bet arī premjerlīgas futbolā gadās, kad viena puse ir apmierināta ar tiesneša lēmumiem, bet otra nav. Tāds ir sports. Tomēr stāvēt 10 sekundes, kamēr konkurenti traucās garām, nebija patīkami un likās, ka velkas mūžību.”

Luiss Hamiltons: “Fetels vienkārši man piebrauca blakus un izraisīja sadursmi. Šāds precedents rada nepareizu piemēru jaunajai paaudzei, it īpaši, kad to dara četrkārtējais pasaules čempions. Es ceru, ka viņi nesāks atkārtot šādas darbības. Protams, ka necentos apzināti radīt bīstamu situāciju. Galu galā, es kontrolēju notikumu gaitu, jo atrados vadībā. Samazināju ātrumu turpat, kur to darīju citas reizes. Viņš laikam aizsnaudās un ietriecās man aizmugurē. Man ar to nav nekādu problēmu, bet piebraukt blakus, izraisīt vēl vienu sadursmi un aizbraukt līdz finišam ceturtajā vietā ir nožēlojami. Šodien viņš pamatīgi sevi ir apkaunojis. Ja viņš kaut ko saka par rīkošanos kā pieaugušiem vīriem, tad varbūt tas jādara pasakot sejā nevis citās intervijās. Labi, ka braucām lēni, jo ar bīstamiem manevriem, viņš pakļauj briesmām citus. Mazi bērni skatās F1, un šī ir uzvedība, kādu viņi ierauga no četrkārtēja čempiona. Tas izsaka visu.”

VIDEO: Hamiltona un Fetela nesaskaņas Baku trasē

18 KOMENTĀRI

 1. Agrāk M. Šūmahers regulāri izrīkojās kā Hamiltons restartu laikā, tāpēc par Hamiltona rīcību var viennozīmīgi teikt: “Nothing special”. Bet tas čīkstulis Fetelis jau ir apnicis ar savu mūžīgo pinkšķēšanu un vainas novelšanu uz citiem. Kauns par tādu pilotu kā Sebastians, kurš apkauno visu autosportu! Fetelis bija pelnījis melno karogu!!!

 2. Pilnīgi nepamatoti praktiski apstājoties Hamiltons neapšaubāmi pārkāpa noteikumus un arī bija jāsoda 🙂 Bet nu Dievs atšķirībā no tiesnešiem laikam nav brits un piešķīra Hamim sodu tiesnešu vietā 🙂

 3. Ļoti precīzs apraksts Fetela darbībām ir Eirosportam:
  Себастьян Феттель сошел с ума и дважды протаранил Льюиса Хэмилтона под машиной безопасности. 😉
  Перед рестартом лидировавший пилот Mercedes Льюис Хэмилтон снизил скорость, и Феттель врезался в него сзади, потом ускорился и, жестикулируя, врезался в него вновь.
  Из-за контакта с Феттелем на болиде Хэмилтона расфиксировался подголовник.

 4. Hamiltons atzīst, ka viņš tieši tādā pašā ātrumā ir braucis tajā līkumā, kur Fetels taranēja Luisu un ka Fetelis ir psiholoģiski ļoti vārgs:
  Льюис Хэмилтон:
  Я вошел в этот поворот, тормозное усилие было 50 бар, я его не увеличивал и не разгонялся на выходе из поворота, чтобы сохранить интервал до машины, ехавшей впереди. Точно так же я действовал и за круг до этого, и на предыдущем круге. Стюарды проанализировали телеметрию с моей машины и у них не было ко мне претензий, иначе я получил бы штраф. Я лидировал в гонке, зачем мне проводить «брейк-тест»? Зачем ненужный риск, из-за которого можно потерять лидерство? Это же очевидно!

  Вопрос: Вам не кажется, что сегодня Феттель показал свою слабость? Он не настолько силён духом, как могло показаться…
  Льюис Хэмилтон: Это уж какое-то время было очевидно. В последний год вы не раз слышали его реплики по радио, хотя я не мог представить себе такого, что произошло сегодня.

 5. Eiropas prese uzskata, ka Fetelim par trakošanu un Hamiltona atkārtotu taranēšanu bija jāparāda melnais karogs un jadiskvalificē:
  Daily Mail, Великобритания: «Феттель превратил свою Ferrari в таран, а трусливые стюарды дали ему лишь 10-секундный Stop&Go за намеренный удар на глазах у всего мира. Ему нужно было показать чёрный флаг. Ради безопасности других гонщиков нужно было остановить того, кто не может себя контролировать».
  AS, Испания: «Увиденное в Баку напоминало ситуацию двадцатилетней давности когда Михаэль Шумахер намеренно врезался в Жака Вильнёва в Хересе. Агрессия Феттеля не имела смысла. Лидируя в гонке, Хэмилтон сам определяет свой темп за автомобилем безопасности. Феттель действовал так же, выступая в Red Bull. Его реакция в Баку была ребяческой и заслуживала чёрного флага».
  Tādiem blēžiem kā Fetels nav vietas autosporta elitē!

 6. Martins Brandls arī nosoda bezkaunīgo blēdi Feteli:
  Мартин Брандл о столкновении Феттеля и Хэмилтона.
  Хэмилтон готовился к рестарту и не стал разгоняться на выходе из поворота, а Феттель врезался в него сзади, повредив переднее антикрыло себе и задний диффузор Хэмилтону.
  О чём Себастьян думал в тот короткий момент гнева, когда после столкновения поравнялся с машиной Льюиса и ударил её в бок? Легко могли пострадать обе машины, он понимал, что получит штраф, но предохранитель уже сгорел – как и год назад в Мексике, когда он нецензурно выругался в адрес директора гонки Чарли Уайтинга.
  Феттель ошибочно решил, что Хэмилтон устроил ему «брейк-тест». Он старался ехать максимально близко к Льюису перед рестартом потому, что на прошлых рестартах уступил. Его реакция была иррациональной.