Sems Bērds izcīnījis uzvaru arī šodien notikušajās Formula E sacīkstēs Ņujorkā, pārspējot abus “Mahindra” braucējus Fēliksu Rozenkvistu un Niku Haidfeldu, tādā veidā saglabājot izredzes uz šīs sezonas Formula E čempiona titulu.

Pamatus uzvarai Bērds ielika jau kvalifikācijā, izcīnot pirmo starta pozīciju. Super pole cīņā viņš pārspēja Rozenkvistu, Verņē, Haidfeldu un Gazlī, kurš šajā posmā aizvieto kopvērtējuma līderi Sebastianu Buemi.

Startā Rozenkvists spēja tikt garām Bērdam. Pirmais pagrieziens jau atkal izraisīja vairākus kontaktus, kuru rezultātā Verņē un Maro Engelam mašīnas bojājumu dēļ nācās doties boksos. Engels tos vēl nesasniedzis ieskrēja sienā, pavelkot svītru savam braucienam. Neveiksme piemeklēja arī Danielu Abtu, kurš uz ilgāku brīdi palika stāvam trasē, tomēr spēja boksos atgriezties paša spēkiem.

Problēmas Miča Evansa mašīnai lika trasē izkārt pilna laika dzelteno karogus (virtuālās drošības mašīnas ekvivalents). Pjērs Gazlī sabremzējās ātrāk par konkurentiem un izkrita no līderu grupas, tomēr ceturto vietu saglabāja bez problēmām.

Sacīkstēm atsākoties, Bērds turpināja demonstrēt lielisku ātrumu, atgūstot vadību no Rozenkvista. Tikmēr di Grasi un Prosts apsteidza Dilmanu un Tērviju, pakāpjoties uz piekto un sesto pozīciju.

Alekss Linss palika trasē 20. aplī pēc sadursmes ar Nelsonu Pikē, jau otro reizi liekot visiem braucējiem ierobežot savu ātrumu. Situāciju, lai dotos boksos priekšlaicīgi, izmantoja visi braucēji izņemot Bērdu, Verņē, Saracinu, kuri to darīja apli vēlāk. Bērds neko nezaudēja, bet sacīkšu atsākšanās lika “Techeetah” braucējiem atgriezties peletona beigās. Tikmēr Robins Frinss boksos nedevās vēl vairākus apļus, tomēr arī viņa alternatīvais piegājiens nestrādāja un viņš atgriezās trasē pēdējā vietā.

Boksu apmeklējumi līderu vidū izmaiņas neieviesa, tomēr drīz pēc tiem Rozenkvists un Haidfelds apmainījās pozīcijām. Rozenkvista mašīnai bija problēmas ar enerģijas saglabāšanu, tomēr tās tika novērstas un sacīkšu beigās abi komandas biedri vēlreiz apmainījās vietām, ļaujot Rozenkvistam atgriezties otrajā vietā.

Aizraujoši notikumi risinājās par pēdējiem pieejamajiem punktiem. Žeroms d’Ambrocio zaudēja vairākas pozīcijas pēc kontakta ar Antonio Fēliksu da Kostu. Pāris apļus vēlāk portugālis sadūrās arī ar otru “Dragon Racing” mašīnu, ko vadīja Loīks Duvāls, nonākot gan aiz viņa, gan d’Ambrocio. Starp Fēliksu da Kostu un Duvālu neilgi pirms finiša notika vēl viena sadursme, pēc kuras Duvāls, atgriežoties trasē, iebuktēja arī Verņē mašīnu, kamēr Antonio Fēlikss da Kosta saņēma drive-through sodu un atkrita uz peletona beigām.

Lieliskus pēdējos apļus aizvadījušais Pjērs Gazlī pašā sacīkšu izskaņā centās apsteigt Haidfeldu. Nenovērtējis savu ātrumu, dodoties pēdējā līkumā, Gazlī ieskrēja sienā un finišēja ar aizlauztu riteni 0.036 sekundes aiz Haidfelda.

Čempionāta kopvērtējumā vadību saglabā Buemi (157 punkti). Viņa tuvākais sekotājs Lukass di Grasi guvis 147 punktus, bet ļoti teorētiskas cerības uz titulu joprojām saglabā Rozenkvists (104) un Bērds (100). Čempionāts noslēgsies pēc divām nedēļām ar dubultposmu Monreālā.