Luiss Hamiltons atkārtojis Džima Klārka rekordu, izcīnot ceturto uzvaru savā mājas posmā pēc kārtas. Pēdējos apļos cauras riepas abiem “Ferrari” braucējiem ļāva otro vietu ieņemt Hamiltona komandas biedram Valteri Botasam.

Vēl iesildīšanās aplī hidraulikas problēmas piemeklēja Džoliona Palmera “Renault” formulu, liekot britu braucējam beigt mājas posmu, to nemaz nesākot. Braucēji devās vēl vienā iesildīšanās aplī.

Startā Hamiltons un Raikonens nosargāja abas vadošās pozīcijas, bet Fetels, kura bremzes pamatīgi kūpēja, gaidot startu, piekāpās Verstapenam. Mirkli vēlāk vācietis pozīciju atguva, tomēr Verstapens atkal atguva pozīciju. Lielisks starts padevās Estebanam Okonam, kurš pacēlās uz piekto pozīciju, tomēr līdz apļa beigām to zaudēja Hulkenbergam.

Pilnīgu fiasko piedzīvoja “Toro Rosso” – abi braucēji piedzīvoja savstarpēju sadursmi, kas lika Saincam izstāties, bet Kvjats devās boksos. Krievu braucējam caur tiem nācās doties vēlreiz par sadursmes izraisīšanu. Trasē devās drošības mašīna.

Sacīkstēm atsākoties, līderi pozīcijas nemainīja, bet no beigām sākušais Rikjardo cīņā par pozīcijām izbrauca caur drošības joslu, atkrītot atpakaļ uz pēdējo vietu. Tikmēr Valteri Botass apdzina Estebanu Okonu un pakāpās uz sesto pozīciju, bet pāris apļus vēlāk tika garām arī Hulkenbergam.

Sebastians Fetels centās apsteigt Maksu Verstapenu, izspiežot viņu no trases, uz ko mirkli vēlāk “Red Bull” braucējs atbildēja ar līdzīgi manevru, saglabājot pozīciju. Abus cīkstoņus drīz vien noķēra Valteri Botass. 18.apļa beigās Sebastians Fetels kā pirmais no līderiem devās boksos.

Verstapens savu pitstopu veica apli vēlāk un trasē atgriezās aiz Fetela. Raikonens savu pirmo nogriezni veica nedaudz garāku un spēja atgriezties pārliecinošā trešajā vietā. Valteri Botass sacīkstes uzsāka ar mīkstajām riepām, tādēļ pēc Hamiltona pitstopa abas “Mercedes” formulas atradās viena aiz otras.

Valteri Botass savu pitstopu veica 32. no 51 apļa un atgriezās trasē starp Fetelu un Verstapenu. Tajā pašā aplī savu pitstopu veica arī Rikjardo, atgriežoties trasē uzreiz aiz abām “Force India” formulām desmitajā vietā. Otrs pēdējā rindā startējušais braucējs Fernando Alonso devās boksos, lai izstātos.

Ar jaunām riepām Rikjardo nebija problēmu apsteigt vispirms Peresu un Okonu, bet tad tikt galā ar “Haas” braucēju Magnusenu, kurš līdz tam vēl nebija veicis riepu maiņu.

Valteri Botass paguva noķert Fetelu un tikt viņam garām. Kreisā priekšējā riepa nesagaidīja finišu Kimi Raikonena formulai, kas lika somu pilotam zaudēt otro vietu. Viņš trasē atgriezās ceturtajā vietā. Boksos iebrauca arī Verstapens. Priekšpēdējā aplī riepa plīsa arī Fetelam. Viņš finišu sasniedza septītajā vietā.

Neticamie pēdējo apļu notikumi ļāvuši Hamiltonam sadeldēt Fetela pārsvaru čempionāta kopvērtējumā līdz vienam punktam. Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Ungārijā.