Šarls Leklerks sniedzis paraugstundu F2 čempionātā, izcīnot uzvaru pirmajā braucienā Silverstounā, neraugoties uz vairākām problēmām, kā arī iekrāja vērtīgus punktus otrajā braucienā, vēl vairāk pietuvojoties čempiona titulam.

Gluži tāpat kā visos iepriekšējos šīs sezonas F2 posmos Leklerks izcīnīja pole position un pārliecinoši izrāvās vadībā arī sacīkšu startā, kamēr Olivers Roulnads pēc vāja starta atkrita aiz Normana Nato. “Prema” braucējs ātri iekrāja vairāku sekunžu pārsvaru un palika trasē, kad lielākā daļa konkurentu jau pēc sešiem apļiem devās boksos. Piepeši no Leklerka mašīnas dzinēja parādījās balti dūmi un izskatījās, ka viņa cīņa ir galā.

Leklerks devās boksos mainīt riepas, bet dzinēja defekts tika likvidēts un Leklerks atgriezās priekšā konkurentiem. Roulands centās apsteigt Nato, tomēr nespēja atrast ceļu garām francūzim. Tuvojoties finišam, Leklerka mašīnai vēl nolūza atpakaļskata spogulis, tomēr nekas nespēja apturēt čempionāta debitantu no piektās uzvaras.

Astotā vieta pirmajā braucienā deva Nikolā Latifi iespēju uzsākt otro braucienu no pirmās pozīcijas. Kanādietis startā noturēja Džioto sev aizmugurē. Roulands apdzina Kingu cīņā par trešo vietu, bet abi saskārās un Kingam nācās izstāties. Mirkli vēlāk Roulands zālē izspieda Markelovu, par ko saņēma 5 sekunžu sodu. Leklerks jau atkal bija ātrākais braucējs trasē un, ticis garām Kanamazasam, uzsāka ceturtajā vietā esošā Markelova vajāšanu.

Pašā brauciena beigās pēc cīņas ar Aleksu Albonu savu spēkratu nenovaldīja Ralfs Bošungs, piedzīvojot avāriju, kas lika trasē doties drošības mašīnai. Sacīkstes atsākās pēdējā aplī, kad Roulands ar alternatīvu stratēģiju cenās sev izkārtot brīvāku trasi priekšā, tomēr tas nelīdzēja – vispirms viņu apdzina Markelovs, bet tad 5 sekunžu sods lika zaudēt finišu punktos. Serhio Kanamazass pēdējos līkumos pārsteidzoši apsteidza Leklerku.

Šonedēļ noticis arī GP3 čempionāta posms, kur pirmajā braucienā “ART” braucēju cīņā Ubērs startā apsteidza pole position ieguvēju Džordžu Raselu, tomēr mājinieks spēja atgūt pozīciju un izcīnīt uzvaru. Aizraujošās cīņās par nākamajām pozīcijām labākie izrādījās Lorandi un Eitkenss, bet līdzšinējais kopvērtējuma līderis Fukuzumi tehnisku problēmu dēļ izstājās jau pašā sacīkšu sākumā.

Otrajā braucienā “Ferrari” jauniešu akadēmijas braucējs un bijušā “Ferrari” braucēja Žana Alezī dēls Džuliano tika pie pirmās starta vietas, kad francūža Doriana Bokolači mašīna tika iestumta boksos jau iesildīšanās apļa sākumā. Alezī nespēja atrauties no lielisku startu veikušā Eitkensa, tomēr nosargāja pirmo vietu un izcīnīja savu pirmo uzvaru GP3 čempionātā. Trešo vietu izcīnīja soms Niko Kari, bet Lorandi un Ubērs piedzīvoja kontaktu, kas pabojāja abu braucēju izredzes.

Nākamais posms gan F2, gan GP3 čempionātos kopā ar F1 notiks pēc divām nedēļām Ungārijā. F2 kopvērtējumā Leklerks guvis jau 188 punktus, pārliecinoši apsteidzot tuvākos konkurentus Markelovu (121), Roulandu (117), Latifi (91) un Džioto (86). Ari GP3 izkristalizējies līderis – Džordžs Rasels šosezon guvis 92 punktus. Tuvākie konkurenti: Ubērs (57), Fukuzumi (54), Eitkenss (52), Lorandi (51), Alezī (43).

F2 Silverstounas posma rezultāti
GP3 Silverstounas posma rezultāti