Neraugoties uz kopīgi izcīnīto čempiona titulu 1997. gadā, “Williams” komanda aizliegusi tās bijušajam braucējam Žakam Vilnēvam viesoties komandas motormājā sacīkšu nedēļas nogalēs pēc skarbas kritikas, ko kanādietis veltīja savam tautietim Lensam Strolam.

Lai gan Azerbaidžānas GP Strols kļuva par otro jaunāko braucēju F1 vēsturē, kas kāpis uz goda pjedestāla, regulāra piekāpšanās komandas biedram Felipem Masam un vairākas kļūdas trasē bija pietiekams iemesls, lai Vilnēvs Strolu nosauktu par sliktāko debitantu čempionāta vēsturē.

Žaks sarunās ar medijiem vienmēr bijis skandalozs. Arī šoreiz nekas nav mainījies. Nevēlos šo notikumu pārāk apspriest, solidarizējoties ar Lensu, kurš pats arī vēlās savas spējas apliecināt trasē, nevis ar runāšanu,” debitantu aizstāv komandas vadītāja Klēra Viljamsa.

Tieši tā arī darīsim, jo, pierādot sevi ar rezultātiem, pamazām pieklusīs arī kritiķi, kas nepamatoti uzskata, ka Lenss nav pelnījis atrasties F1. Viņš ir demonstrējis savu spēcīgo raksturu un personību arī zem pamatīga psiholoģiskā spiediena, demonstrējot koncentrēšanos uz mērķi un stabilu progresu. No viņa tiek gaidīts vairāk nekā no jebkura cita debitanta.

Viljamsa arī piebilda, ka līdzīgai fāzei izgāja cauri arī tādi braucēji kā Sebastians Fetels, Kimi Raikonens un Daniels Rikjardo, turklāt no Strola šosezon netika gaidīti finiši goda pjedestāla pozīcijās, bet viņam tas izdevies jau sezonas vidū.