Foto: F1.com

Šodien notikušās F1 stratēģiskās grupas sēdē pieņemts lēmums jau uz nākamo sezonu drošības apsvērumu dēļ ieviest Halo sistēmu, kas aizsargā braucēju galvas no lidojošām atlūzām.

Starptautiskā Automobiļu Federācija (FIA) jau iepriekš vēlējās ieviest uzlabojumus braucēju galvas aizsargāšanai, kas bija vārīgā vieta lielākajā daļā pēdējo gadu smagākajās un letālajās avārijās dažādās formulu klasēs. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem ar Canopy sistēmu starp opcijām palika Halo un Shield koncepti.

Shield aizsargstikls pirmo reizi tika izmēģināts pagājušonedēļ notikušā Lielbritānijas GP treniņbraucienos, tomēr Sebastians Fetels to vērtēja kā neveiksmīgu risinājumu, jo jau pēc viena apļa viņam esot reibusi galva un redzamība neesot bijusi laba.

“F1LV

Halo sistēma plašāk tika izmēģināta pagājušogad, tomēr deviņas no desmit čempionātu pārstāvošajām komandām esot balsojušas pret tā ieviešanu. FIA gan apstiprina, ka drošības un dizaina jautājumos tā var piedzīvot modifikācijas.

F1 stratēģiskā grupa arī vienojusies ar F1 vadību, FIA un komandām par kopīgu darbu tēriņu ierobežošanā, lai čempionāts saglabā pieejamību jaunām vienībām. Risinājušās arī diskusijas par šova uzlabošanu, kuras gan padziļinātāk tiks izskatītas nākamajā sēdē.

Sistēma pretrunīgi vērtēta gan braucēju, gan līdzjutēju vidū. F1 braucēju asociācijas vadītājs Alekss Vurcs jau paguvis izteikties, ka Halo nav vizuāli labākais risinājums, tomēr drošākas formulas nozīmē iespēju sacensties vēl ātrāk un ciešāk, tikmēr viņa kolēģis Romēns Grožāns ir kategoriski pret jebkuru no piedāvātajiem risinājumiem, norādot, ka braucēji apzinās riskus un tie pastāvēs arī turpmāk.

2 KOMENTĀRI

  1. Es te pateikšu tieši – tā ir atklāto riteņu mašīnu (jeb kā tautā sauc – formulu) neatņemama sastāvdaļa, ka braucēja galva atrodas vaļēja tipa kabīnē ar visām no tā izrietošajām sekām. Tas ir dzelžains princips, ka pilots var iet bojā, ja saņem tiešu triecienu pa galvu. Tie ir negrozāmi spēles noteikumi kopš autosporta pirmssākumiem.
    Un ir ļoti skumji, ka tieši pašreizējā paaudze izrādās tā “progresīvā”, kas izmisīgi glābj Vidusjūrā dreifējošus migrantus, aizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, 1.formulā ievieš Halo sistēmas utt., utt…