Pēc grūta sezonas sākuma britu zvaigzne Luiss Hamiltons, līdzīgi kā pagājušajā gadā, triumfē mājas trasē Silverstonā. Taču kopvērtējumā joprojām pirmajā vietā paliek vācietis Sebastians Fetels, lai gan ar tikai 1 punkta pārsvaru. Ferrari nopietni konkurē ar Mercedes un nav arī skaidrības par Silverstonas Grand Prix nākotni.

51.Rolex Lielbritānijas Silverstonas Grand Prix bija aizraujošs posms, kurā, neskatoties uz Ferrari augošo ietekmi, tomēr trīskārtējais pasaules čempions brits Luiss Hamiltons izcīnīja pelnītu uzvaru saspringtā cīņā ar somu Kimi Raikonenu.

Pole position izcīnīto pirmo vietu Luiss spēja pārliecināti nosargāt aptuveni 130 tūkst. fanu klātbūtnē, visas sacīkstes gaitā saglabājot līdera statusu.  Teicamu sniegumu rādīja lidojošais holandietis Makss Verstapens no Red Bull, kurš sākumā pamanījās pat apsteigt Ferrari Fetelu, taču gala rezultātā abi nenokļuva uz goda pjedestāla. Sacīkstes otrajā daļā, Hamiltona komandas biedrs soms Valteri Botass apsteidza Raikonenu un finišēja 2.pozīcijā.

“F1LV

Pēc Silverstonas Grand Prix čempionāta vadībā ir Fetels ar 177 punktiem, kuram pietuvojies Hamiltons ar 176 punktiem, bet Botass ieņem 3.vietu ar 154 punktiem. Komandu konkurencē 1.vietu saglabā Mercedes (330), kam seko Ferrari (275) un Red Bull (174).

Tomēr, kā parasti, lielākā intriga notiek ārpus trases – Silverstonas Grand Prix liktenis ir uz jautājuma zīmes! Pēc iepriekšējā Formula 1 bosa Bernija Eksltona ieviestās ienesīgās finanšu politikas, trases saimniekiem katru gadu jāpalielina maksājums Formula 1 par 5%, kā rezultātā pēdējo 2 gadu laikā jau zaudēti gandrīz 8 milj. mārciņu. Iedvesmoti no Brexit, arī Silverstonas trases īpašnieki Britu Pilotu klubs, iesniedza savu Article 50 jaunajam Formula 1 bosam amerikānim Čeisam Kerijam. Proti, klubs izmantoja līgumā iekļauto punktu, kas ļauj no 2019.gada atteikties no sacensību rīkošanas.

Tas sacēla lielu vētru ne tikai fanu vidū, bet arī citu pasaules Grand Prix rīkotāju vidū. Labi pelnīt pratušais Bernijs savā 40 gadu valdīšanas laikā bija nodrošinājis Formula 1 ļoti izdevīgu naudas plūsmas avotu, ko šobrīd daudzi vēlas sašķobīt. Pats Eklstons piedāvā jaunajiem amerikāņu Formula 1 īpašniekiem Liberty Media pilnībā pārņemt Silverstonas Grand Prix rīkošanu, lai sakārtotu biznesu. Tomēr uz kopējā fona šobrīd Silverstonas maksātie 16,2 milj. mārciņu ir aptuveni puse no tā, ko maksā, piemēram, Krievija, Bahreina vai Ķīna.

Ekskluzīvā sarunā, Čeiss pārliecinātā mierā saka, ka notikušas sarunas ar Londonas mēru Sadiku Kānu par iespējamo Grand Prix pilsētas ielās. ‘Britu Grand Prix ir svarīga Formula 1 kalendāra sastāvdaļa un tiek strādāts, lai viss saglabātos,’ saka jaunais Formula 1 boss. Tomēr, netiek precizēts kā tiks atrisināts jautājums ar Silverstonu. Rodas iespaids, ka daudzi Formula 1 eksperti vēlas šo Grand Prix saglabāt, piemēram, īru TV zvaigzne Edijs Džordans un leģendārais pilots Sers Džekijs Stjuarts, kurš saka, ka nedrīkstot aizmirst par industrijas nodrošinātajām 143 tūkst. darba vietām. Taču ir arī viedokļi, ka Silverstona būtu jāizbeidz, jo trase esot novecojusi.

Pagaidām notiek sarunas starp Formula 1 un Britu Pilotu klubu, kas var ilgt pat 2 gadus. Zināms, ka 2018. un 2019.gadā Silverstonas Grand Prix pavisam noteikti notikšot, bet nākamais šīs sezonas posms būs Budapeštā 30.jūlijā, kam sekos Formula 1 vasaras brīvdienas. Luiss pēc sacīkstes bilst, ka Sebastiana 1 punkta pārsvars viņam rada pārliecību, ka varētu būt runa par 4.pasaules čempiona titulu. Budapešta ir viena no Hamiltona mīļākajām trasēm, tāpēc var izradīties, ka Mercedes sāk atgūt iniciatīvu.

2 KOMENTĀRI