“Mercedes” pārsteigusi autosporta pasauli, paziņojot par aiziešanu no DTM čempionāta 2018. gada izskaņā. Lēmums pieņemts, lai efektīvāk sagatavotos dalībai Formula E čempionātā, kur vācu koncerns ienāks 2019. gada rudenī.

Pavadītie gadi DTM vienmēr tiks turēti īpašā godā “Mercedes” autosporta vēstures lapās. Vēlos pateikties visiem darbiniekiem par to, ka spēja padarīt “Mercedes Benz” par veiksmīgāko sava laika autoražotāju čempionātā,” norāda “Mercedes” motorsporta nodaļas vadītājs Toto Volfs.

“Mercedes” čempionātā ienāca 1988. gadā, pirmo titulu izcīnīja 1992. gadā ar Klausu Ludvigu pie stūres, bet kopš tā laika regulāri cīnījusies par uzvarām katrā sezonā.

“F1LV

Volfs arī norādījis, ka motorsports ir lieliska platforma, lai attīstītu inovatīvas idejas, ko vēlāk izmantot ielas automašīnu ražošanā, un Formula 1 un Formula E spēj to pilnībā sniegt, tādēļ arī nolemts likt punktu DTM projektam.

Šobrīd DTM startē trīs autoražotāji – “Mercedes”, “BMW” un “Audi” – katrs ar sešām mašīnām. Tas nozīmē, ka čempionātam strauji jāmeklē risinājums, lai dalībnieku skaits nepiedzīvotu strauju kritumu.