FIA pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori atklājuši, ka no 2020. gada čempionātām pievienosies elektrisko auto klase.

Čempionāta promouteri “IMG” apstiprina, ka kopā ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) un ražotājiem tiek strādāts pie elektrisko tehnoloģiju izstrādāšanas rallijkrosa sacensībām.

“Mēs runājam ar vairākiem ražotājiem un strādājam kopā ar FIA, runājot par to kā elektriskās rallijkrosa mašīnas varētu izskatīties, “World RX čempionāta direktors Pols Belamijs atklāj Motorsport.com portālam.

“Tas notiks ne ātrāk, kā 2020. gadā, bet mēs diskutējam par to, kāds koncepts būtu formātam, kādas būs mašīnas, un, kā tās iesaistīsim World RX nedēļas nogalē.”

Vairāki auto ražotāji jau iepriekš ir izrādījuši interesi par elektriskām rallijkrosa mašīnām, tostarp “Peugeot”, “Volkswagen” un “Audi” (visiem šobrīd ir World RX komandas), tomēr nav zināms vai kāds no šiem ražotājiem ir iesaistīts diskusijās.

Belamijs arī uzsver, ka elektriskajām mašīnām tiktu izveidota atsevišķa klase, paralēli pašreiz esošajām, jo rallijkrosam ir svarīgi saglabāt iekšdedzes dzinējus.

Pirms 9 mēnešiem ziņojām, ka Austrijas kompānija “STARD”, ar tās īpašnieku Manfrēdu Štolu izstrādājuši pirmo elektrisko rallijkrosa mašīnu pasaulē. Kas interesanti, “STARD” komandas sastāvā World RX Supercar klasē šobrīd startē Jānis Baumanis.

Tikmēr jau šīs nedēļas nogalē World RX čempionāts turpināsies ar sezonas 8. posmu, kurš risināsies Kanādā, Truā-Rivjēras trasē.