Foto: Yamaha MotoGP team

Vakardien Ibizā pēc pagājušajā nedēļā gūtajām traumām 70 gadu vecumā mūžībā aizgāja viens no visu laiku izcilākajiem motosportistiem Angels Nieto.

Pagājušonedēļ Nieto, braucot ar kvadraciklu, apļveida krustojumā sadūrās ar automašīnu, radot galvas traumu un smadzeņu bojājumus. Bijušais sportists tika ievietots mākslīgā komā, bet šīs nedēļas sākumā tika uzsākts modināšanas process, kura laikā viņa stāvoklis pasliktinājās un Nieto dzīvību neizdevās glābt.

Nieto bija pionieris Spānijas motosportā, kļūstot par valsts pirmo pārstāvi pasaules čempionātā. Viņa stihija bija zemās kubatūras klases (50cc un 125cc), kur Nieto kopumā izcīnīja 13 čempiona titulus, bet savas māņticības dēļ Nieto vienmēr teica, ka viņam ir 12+1 tituli.

“F1LV

Karjeras laikā dažādās pasaules čempionāta klasēs Nieto piedalījās 186 posmos, gūstot 90 uzvaras (vairāk spējuši tikai Agostini un Rosi).

Nieto ģimenes mīlestību pret motociklu sacīkstēm ir mantojuši arī Angela dēli Angels Jr. un Pablo, startējot 125cc klasē, bet brāļa dēls Fonsi ar labiem panākumiem startēja 250cc klasē.