“Sauber” komandas braucējs Markuss Ēriksons ir pārliecināts, ka nodemonstrētā snieguma ziņā viņš šosezon ir spējis būt vienādā līmenī ar izslavēto komandas biedru Paskālu Verleinu.

Neraugoties uz komandas maiņu starpsezonā un savainojuma dēļ izlaisto sagatavošanos un pirmajiem posmiem, Verleinam izdevies pārspēt komandas biedru 7 no 9 kvalifikācijas sesijām, kā arī gūt visus 5 komandas punktus, tomēr Ēriksons ir pārliecināts, ka abu cīņa ir daudz ciešāka nekā cipari to uzrāda.

Atstatumi starp mums visu laiku ir niecīgi. Barselonā mūs šķīra dažas tūkstošdaļas, bet Krievijā būtu Paskālu pārspējis, ja viņš neizslīdētu un neizraisītu dzelteno karogu fāzi. Gājis ļoti līdzīgi. Ja apskatītos uz mūsu vidējo vietu kvalifikācijā, starpība būtu minimāla. Man nepieciešams uzlabot vien pāris nelielas nianses, lai izspiestu vēl vairāk no mašīnas,” skaidro Ēriksons.

“F1LV

Zviedru braucējs tomēr paslavējis Verleinu un novērtē viņa talantu: “Viņš ir ļoti labs braucējs un to zinājām jau kādu laiciņu, ko šogad arī ir lieliski apliecinājis, it īpaši kvalifikācijās. Viņam ir lieliskas spējas salikt visu savās vietās viena apļa ietvaros, kad tam ir vislielākā nozīme, tomēr mūsu ātrums sacīkstēs ir ļoti, ļoti līdzīgs. Mums bijušas arī ciešas cīņas trasē, tomēr, manuprāt, es varu vairāk attīstīt savu kvalifikācijas ātrumu.

Kā zināms, “Sauber” komandu daļēji uztur investīciju uzņēmumi no Zviedrijas, kas palīdz Ēriksonam jau trešo sezonu braukt Pītera Zaubera radītajā komandā. Ēriksons ir pārliecināts par savām iespējām arī turpmāk: “Domāju, ka esmu labā pozīcijā – esmu šeit jau vairākus gadus, turklāt te valda lieliska vide. Tomēr vēlos pēc iespējas ātrāk tikt pie konkurētspējīgākas mašīnas. Cerams, ka šogad spēsim veikt progresu. Man gan vēl nav līguma uz nākamo sezonu, tādēļ nevaru neko garantēt par savu nākotni. Ir grūti demonstrēt savu talantu un apliecināt prasmes lielajām komandām, braucot vienā no lēnākajām mašīnām. Viss, ko pagaidām varu darīt, ir strādāt cik vien cītīgi tas ir iespējams, un, cerams, vienu dienu tikšu pie formulas, ar ko var cīnīties arī par visaugstākajām vietām un uzvarām.”