2009. gada F1 čempions Džensons Batons paziņojis, ka ir gatavs pilnvērtīgi atgriezties autosportā pēc šogad izvēlētā pārtraukuma.

Džensons Batons, kurš F1 pameta pagājušās sezonas izskaņā, bet šogad Monako GP izcīņā aizvietoja Fernando Alonso, joprojām ir “McLaren” pirmā izvēle gadījumā, ja Alonso nolemj šķirties no vienības pēc šīs sezonas. Tikmēr šajā nedēļas nogalē Batons debitēs Japānas salonautomobiļu čempionātā Super GT, kur piedalīsies 1000 kilometru sacīkstēs Suzukā.

Nākamsezon noteikti aizvadīšu pilnvērtīgu sezonu. Vai tā būs Japāna, Amerika, vai kāda cita zeme, vēl nezinu. Esmu runājis ar vairākiem interesentiem, tomēr pagaidām vēlos redzēt, kā man ies šonedēļ. Ja es to visu izbaudīšu, iespējams, braukšu šeit arī nākamgad,” atklāj Batons.

Runājot par gaidāmajām sacīkstēm, man nav ne jausmas, kur es varētu finišēt. Tas ir garākais brauciens Super GT čempionātā. Jārēķinās arī ar riepu kariem, jo kopumā ir iesaistīti četri dažādi riepu ražotāji. Šobrīd vislabāk klājies “Bridgestone” izmantotājiem,” atzīst F1 veterāns, kura “Team Mugen” izmantotajai “Honda” mašīnai šogad jātiek galā ar “Yokohama” riepām. Katrā no sezonas pirmajiem 5 posmiem uzvarēja cita ekipāža, tomēr šogad novērojams pārliecinošs “Lexus” pārsvars.

Batons arī atzinis, ka no aerodinamikas un vadāmības skatupunkta mašīnas līkumos atgādina F1 bolīdus. No bijušajiem F1 braucējiem dalībnieku sarakstā atrodami arī pagājušā gada Super GT čempions Heiki Kovalainens, kā arī Kamui Kobajaši, Kazuki Nakadžima, Judži Ide un Kristians Klīns.

2 KOMENTĀRI