Pēc jaudas agregāta izmeklēšanas “Honda” paziņojusi, ka Fernando Alonso mašīnas dzinējam neesot bijuši nekādi defekti, norādot, ka divkārtējais pasaules čempions izstājies apzināti. Šādu teoriju pastiprina Alonso izteikumi sacīkšu laikā, kad, zaudējot pozīciju pēc pozīcijas, “McLaren” braucējs neslēpa, ka šāda veida braukšana esot apkaunojoša.

“Force India” komanda ķērusies pie radikāliem soļiem un brīdinājusi abus tās braucējus, ka līdzīga gadījuma rezultātā tā ir gatava diskvalificēt grēkāzi. Ziņots, ka pirms tiek pieņemti tik nopietni lēmumi komanda sēdīsies pie kopīga sarunu galda, kur tiks skaidrots par to, ka situācijas, kas rada risku, bet nopietnu labumu nav iespējams gūt, turpmāk tiks izskaustas.

“F1LV

Makss Verstapens Beļģijā izmantoja jaunu iekšdedzes dzinēju, kas viņa “Red Bull” formulai tika uzmontēts pirms treniņbraucieniem, tomēr tieši tā defekts lika 19 gadus vecajam talantam izstāties. Tā kā tas bija jau ceturtais dzinējs šosezon, komandas vadītājs Kristians Horners jau paguvis apstiprināt, ka Verstapens starta vietu sodu izcietīs šonedēļ notiekošajā posmā Moncas trasē. Horners nespēja izskaidrot, kādēļ visas jaudas agregātu problēmas vienmēr skar tieši Verstapena formulu, to skaidrojot vien ar pamatīgu veiksmes trūkumu.

Indonēzietis Šons Galaels, kurš šobrīd ar ļoti blāviem rezultātiem (3 punkti; 20. vieta) startē F2 čempionātā, ticis pie iespējas piedalīties četrās piektdienas treniņbraucienu sesijās pie “Toro Rosso” stūres. Šobrīd nav zināms, kura braucēja vietu ieņems Galaels. Programmā paredzēti treniņi Singapūrā, Malaizijā, ASV un Meksikā. komandas vadītājs Francs Tosts lēmumu skaidro ar Galaela profesionālajām spējām dot vērtīgu tehnisku informāciju par formulu testos Bahreinā un Budapeštā.