Spa trasē līdz ar F1 sacensībām aizvadīti braucieni arī F2 un GP3 junioru sērijās, kur lielisku sniegumu demonstrēja kopvērtējuma līderi Šarls Leklerks un Džordžs Rasels.

Savu dominanci Leklerks lieliski apliecināja jau kvalifikācijā, kas piektdien tika aizvadīta īpaši slapjos laikapstākļos. Tuvākos konkurentos no “DAMS” komandas Latifi un Roulandu Monako pārstāvis pārspēja par divām trešdaļām sekundes, kamēr pārējie braucēji ar Gustavu Malju priekšgalā bija vēl pussekundi tālāk.

Startā ātrāks izrādījās Roulands, tomēr Leklerks tik viegli nepadevās un abi piedzīvoja kontaktu, radot bojājumus Roulanda mašīnas priekšējam antispārnam. Kinga sprāgusī riepa un Deletrā sadursme ar Setti Kamaru lika trasē doties drošības mašīnai. Leklerks un Roulands iekrāja pārsvaru, tomēr pat apli ātrāks pitstops neļāva “DAMS” braucējam nonākt priekšā čempionāta līderim. Leklerks strauji iekrāja pārsvaru, finiša līniju šķērsojot ar 26 sekunžu pārsvaru. Artjoms Markelovs pašās brauciena beigās izrādījās ievērojami ātrāks un apdzina Roulandu cīņā par otro vietu. Neilgi pēc finiša Leklerks un Roulands tika diskvalificēti par mašīnu grīdu neatbilstību tehniskajiem noteikumiem, ļaujot pie uzvaras tikt Markelovam, kam trijniekā pievienojās Džiotto un Fuoko.

Otrajā braucienā lielisks starts no trešās pozīcijas padevās Settem Kamaram, kurš līdz Beļģijai ne reizi šogad vēl nebija guvis punktus. Brazīlietis patraucās garām Normanam Nato un Nikam de Vrīsam, pārņemot sacīkšu vadību. Tomēr kameru galvenā uzmanība bija pievērsta Leklerka un Roulanda centieniem atgūt zaudēto, startējot no pēdējās starta rindas. Pirmā brauciena uzvarētāja Artjoma Markelova cīņa beidzās dzinēja defekta dēļ, bet Leklerks aizcīnījās līdz piektajai vietai, kad Nobuharu Macušita piedzīvoja smagu avāriju, liekot trasē doties drošības mašīnai, kas braucējus pavadīja līdz finišam. Settem Kamaram un de Vrīsam uz goda pjedestāla pievienojās Džiotto, kurš neilgi pirms Macušitas avārijas apsteidza Nato.

Neraugoties uz neveiksmēm Ungārijā un Beļģijā, Leklerks joprojām pārliecinoši saglabā vadību čempionāta kopvērtējumā ar 218 punktiem, kamēr viņa tuvākie konkurenti Roulands un Markelovs guvuši attiecīgi 159 un 150 punktus. Saasinājusies cīņa arī konstruktoru kausā starp “DAMS” (274 punkti), “Russian Time” (273) un “Prema Racing” (258). Cīņas turpinājums 2. un 3. septembrī risināsies Moncā, Itālijā.

GP3 čempionātā kārtējo reizi pirmajā braucienā sevi lieliski apliecināja “ART” vienība, pamatus tam ieliekot jau kvalifikācijā, kas ļāva Raselam un Fukuzumi aizņemt pirmo starta rindu. Brauciena pirmo daļu vadībā atradās Fukuzumi, tomēr Rasels spēja atgūt pirmo pozīciju, kamēr viņu komandas biedrs Eitkenss, startējot no septītās pozīcijas, aizcīnījās līdz otrajai vietai. Falčero tika pie pole position otrajā braucienā, tomēr startā nespēja noturēt ‘sprinta sacīkšu karaļa’ Džuliano Alezī uzbrukumu. Bijušā F1 braucēja Žana dēls uzvarējis pēdējās 3 sprinta sacīkstes, pirms tam izcīnot otro vietu Austrijā, kamēr pirmajā braucienā “Ferrari” akadēmijas braucējs ne reizi nav spējis finišēt labāko pieciniekā. Eitkenss izstājās, ļaujot Raselam palielināt pārsvaru kopvērtējumā līdz 36 punktiem. Tāpat kā F1 un F2 braucēji, arī GP3 talanti nākamo posmu aizvadīs Moncā.

F2 Beļģijas posma rezultāti
F2 čempionāta kopvērtējums
F2 čempionāta kalendārs

GP3 Beļģijas posma rezultāti
GP3 čempionāta kopvērtējums
GP3 čempionāta kalendārs