1997. gada F1 čempions Žaks Vilnēvs nosodījis “Force India” braucēju Serhio Peresu par manevriem, kas noveda pie sadursmes ar komandas biedru Estebanu Okonu.

Vilnēvs norādījis, ka visa vaina jāuzņemas pieredzējušajam meksikāņu braucējiem, sasaucoties ar F1.LV lasītāju viedokli. “Tas, ka cīņa notikās ar komandas biedru šajā gadījumā nav izšķiroša. Tādām situācijām vispār nevajadzētu notikt, neatkarīgi, vai viņi ir, vai nav komandas biedri. Citus braucējus pakļaut tādām briesmām ir nepieņemami. Bremzēt par vēlu vai kļūdīties ir cilvēcīgi, bet nedrīkst taisnē tik strauji mainīt trajektoriju un spiest konkurentu sienā. Tas ir pilnīgs absurds!

Kanādietis arī norādīja uz potenciālajām briesmām, kam tika pakļauti citi cilvēki. “Avārijas rezultātā daļa no oglekļa šķiedras aizlidoja gaisā. Tā mierīgi varēja ielidot skatītāju pūlī. Tādām lietām ir jāliek punkts. Peress nebrauca sacīkstes, bet brutāli bloķēja. tas bija ne vien agresīvi, bet ļoti netīri.

“F1LV

Vaicāts par Okona darbībām, Vilnēvs slavējis jauno francūzi: “Man liekas, ka viņš apzināti nepiebremzēja, lai pierādītu savu taisnību. Tā ir iekšējā cīņa ar lieliem ego. Abi cīnās par to, kurš būs stiprākais. Okons bija drosmīgs. It īpaši šajā posmā. Tas bija iespaidīgi. Tomēr nespēju saprast, kādēļ Peress netika sodīts par bīstamāko manevru, ko sacīkšu braucējs var veikt.

Sev tipiskajā skarbumā Vilnēvs norādījis, ka pat četrgadniekam būtu skaidrs, ka Peress pelnījis sodu, un laikā, kad FIA aktīvi cīnās par drošību uz ceļa, nesodīšana ir absolūti neloģisks lēmums.

4 KOMENTĀRI

 1. Žaks zina par ko runā, jo pašam ir nācies ciest no līdzīga manevra, ko izpildīja M. Šūmahers 1997.g. Eiropas GP. Peresam par vienīgo attaisnojumu varētu būt fakts, ka arī M. Šūmahers neko neiemācījās no tās lielās diskvalifikācijas un izslēgšanas no 1997.g. sezonas kopvērtējuma, jo 2010.g. Ungārijas GP atkal atgriezās pie vecajiem niķiem:
  https://www.youtube.com/watch?v=6AzpYilkKrA
  Gaidām aizraujošu Itālijas GP kvalifikāciju! 😉

  • ūdensvinetiņ bhiesmīgo – joprojām spamot tīk?

   Jo pielīdzināt rozā driveru eskapādes izgāj’švētdien Spa (un ne jau kaut kur, bet pašā Eau Rouge), ar MSch uzbraucienu Žakam plakanajā Silverstonā, ‘hairpin’ stila pagriezienā (visnotaļ lēnā) tā k-ga 1997. gadā – nekā citādi kā par slima prāta izpausmēm šito uztvert nevar 😛

  • Davidowa piedāvātajā videoklipā var redzēt, ka Šūmahera manevrs pret Rubensu Barikello 2010.g. Ungārijas GP bija vēl briesmīgāks par to ko nupat Beļģijas GP izpildīja Peress pret savu komandas biedru. Es esmu pilnīgā šokā, ka Šūmahers par savu ārkārtīgi bezkaunīgo manevru nesaņēma jau savu kārtējo melno karogu.
   Peress cerams neies Šūmahera pēdās un kļūs par sakarīgu pilotu.