Belģijas autosportists Fransuā Duvāls šājā nedēļas nogalē aizvadīs savas otrās rallijkrosa sacensības šosezon, Latvijas RX posmā startējot “DA Racing-Eurodatacar” komandas sastāvā.

Duvāls, kurš aizvadītajos 84 FIA pasaules rallija čempionāta startos ticis pie vienas uzvaras, bet 14 reizes kāpis uz pjedestāla, Latvijā aizvietos “DA-Racing-Eurodatacar” komandas galveno braucēju Žanu-Baptiste Duborgu, kura ģimenē gaidāms pirmdzimtais.

“F1LV

36 gadus vecais beļģis CSDD Biķernieku trasē startēs ar Peugeot 208 mašīnu. šogad startējot savā māju posmā Beļģijā Duvāls tika pie piecpadsmitās vietas.

“Vēlos pateikties Duborgu ģimenei, jo īpaši Dominikam, par manis izvēlēšanos dalībai šajā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmā. Žans-Baptiste, saprotamu iemeslu dēļ, paliek Francijā, līdz ar ko viņa vieta sacensībās kļuva pieejama. Kad saņēmu piedāvājumu, nekavējos ne mirkli un to pieņēmu,” stāsta Duvāls, kurš 2010. gadā uzvarēja FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Beļģijas posmā.

“Ar šo automašīnu neesmu nobraucis nevienu metru, un arī trase man būs jauna. Es gan nedomāju, ka tas atstās būtisku iespaidu uz manu rezultātu. DA Racing Eurodatacar ir privātā komanda, kas cīnās pret rūpnīcu atbalstītām vienībām, tādēļ šī cīņa ir kā Dāvidam pret Goliātu, taču šis ir aizraujošs izaicinājums. Ceru ka laikapstākļi būs mainīgi, kas izlīdzinātu automašīnu veiktspēju. Ir grūti nostādīt konkrētu mērķi, taču es darīšu visu, lai panāktu labāko iespējamo rezultātu, pateicībā Duborgu ģimenei un visai DA Racing Eurodatacar komandai par viņu ticību maniem spēkiem.”