Šajā nedēļas nogalē Latvijas autosporta pasauli pārņēmis rallijkrosa drudzis, tomēr arī šogad Latvijas RX sakrīt ar F1 sacīkstēm Āzijas tropos. Ja pērn tā bija Malaizija, tad šoreiz laiks Singapūrai. Karstums, mitrums un nakts šo posmu nešaubīgi padara īpašu.

Grafiks: FIA

Pēc sacīkstēm ātrajās un vēsturiskajās Spa un Moncas trasēs čempionāts pārcēlies uz šaurajām Singapūras ielām. Sacīkstes Singapūrā vienmēr tuvojas 2 stundu robežai, padarot posmu ne tikai fiziski smagu, bet arī ļoti prasīgu pret degvielu, liekot braucējiem piedomāt pie jaudas sadalījuma.

Par favorītiem uzskatāmi “Ferrari”, kas sevi jau lieliski pierādījusi lēnajās un šaurajās trasēs, uzvarot Austrālijā, Bahreinā, Monako un Ungārijā, kamēr Fetela sods Azerbaidžānā liedza šo sarakstu papildināt. Turklāt pēc apkaunojošās sakāves savu skatītāju priekšā Moncā sarkanais zirgs būs pamatīgi uzvilcies un gatavs mesties cīņā par katru cenu.

Grafiks: F1.com

Motivācijas netrūks arī “Mercedes” komandā – uzvaras divos pēdējos posmos ļāvušas Luisam Hamiltonam pirmo reizi šosezon nonākt čempionāt vadībā. Tikmēr tikko līgumu pagarinājušo Valteri Botasu gaida viens no svarīgākajiem mirkļiem šosezon – spožs sniegums atgrieztu somu cīņā par titulu, bet piekāpšanās komandas biedram, visticamāk, liegtu no sezonas izskaņas gaidīt ko vairāk kā otrās vijoles spēli un atbalstu Hamiltonam cīņā ar Fetelu.

Grafiks: F1.com”Mercedes” šoreiz jādomā ne tikai par “Ferrari”, bet arī “Red Bull”. Ja Maksa Verstapena problēmu sērijai atbilžu nav, tad pat pagājušā posma varonim Danielam Rikjardo pacietības mērs sāk beigties. Pārsvaram līdz ceturtajai labākajai komandai gan vajadzētu būt pietiekami drošai. “Force India” cer palielināt pārsvaru, tomēr cīņas peletona vidū šogad ir vienlaikus aizraujošas un neparedzamas, garantējot lielisku intrigu uz gaidāmo startu.

Savās pārdomās pirms Azerbaidžānas GP dalās arī F1.LV redaktors un “Viasat Sport Baltic” F1 pārraižu komentētājs Aldis Putniņš: “Ja Moncas trasē “Mercedes” beidzot atkal pierādīja sava dzinēja spēku un pilnībā to izmantoja, tad šīs nedēļas posms Singapūrā vismaz uz papīra ir “Ferrari” teritorija. Sebastianam Fetelam līkumotajā Singapūras trasē ir lieliskas iespējas atgriezt vadību čempionātā, bet Kimi Raikonena uzdevums būtu pierādīt savu varējumu un nobīdīt Luisu Hamiltonu vēl vismaz par pozīciju zemāk. Singapūras ielu trase sākotnēji vēlējās līdzināties Monako, bet šobrīd tā ir kļuvusi pat sarežģītāka par leģendāro ielu trasi Eiropā. Kamēr Monako ielas gandrīz ik gadu saņem jaunu asfalta segumu un ir ļoti gludas, Singapūrā pilotiem viena no lielākajām problēmām ir seguma nelīdzenums jo īpaši bremzēšanas joslās, kas būs bīstamākās vietas trasē.

Pēdējos sešos gados tikai reizi Singapūras GP uzvarētājam nav izdevies kļūt par tā gada čempionu. Sviedri līs aumaļām ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē – Singapūras sacīkšu laikā braucēji mēdz zaudēt pat 5 kilogramus svara. Kurš ar fizisko slodzi nakts sacīkstēs tiks galā vislabāk, varēsim noskaidrot svētdien pl. 15:00 pēc Latvijas laika. Autosporta mīļotājiem šajā nedēļas nogalē iespēja vērot arī WEC 6 stundu sacīkstes Ostinā un IndyCar sezonas noslēgumu Sonomā.

Piedalies F1.LV prognožu spēlē!

Grafiks: Pirelli