Ilgi gaidītā nedēļas nogale ir klāt – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas RX posms Biķernieku trasē!

World RX sezonas desmitais posms solās būt ļoti interesants. Pirmkārt jau šajā posmā Johanam Kristofersonam ir teorētiskas iespējas nodrošināt pasaules čempiona titulu, un otrkārt, posmā startēs veseli 7 Latvijas sportisti, kas latviešu līdzjutējiem sacensībām liks sekot vēl nopietnāk.

“F1LV

Pagājušajā sezonā Latvijas RX posms noslēdzās ar leģendārā Sebastiana Lēba pirmo un pagaidām arī vienīgo uzvaru rallijkrosa sacensībās, kamēr aiz viņa palika Matiass Ekstroms un komandas biedrs Timijs Hansens.

Biķernieku trase, grafiks: FIA
Biķernieku trase, grafiks: FIA

Šajā sezonā galvenie konkurenti uz uzvaru noteikti būs “Volkswagen” komandas braucēji Kristofersons un Peters Solbergs, kuri visas sezonas laikā ir uzrādījuši ļoti stabilu un labu sniegumu, turklāt pēdējās četrās sacīkstēs uzvarējis ir tieši Kristofersons.

Arī Latvijas braucējiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim ir visas iespējas cīnīties vismaz par iekļūšanu pusfinālā. Baumanis jau pēdējos trijos posmos ir bijis pusfinālā, turklāt vienā no tiem pat finālā, un arī Nitišs Francijā parādīja, ka, ja vien tehniskās problēmas nepatraucē, tad pusfinālā iekļūt ir pilnīgi iespējams.

Pirms šī posma Supercar klasē notikušas arī braucēju izmaiņas. Žanu-Baptiste Duborgu “DA Racing” komandā aizstās Fransuā Duvāls, jo francūzim šonedēļ gaidāms pirmdzimtais.

Kā jau minēts, šajā posmā startēs vairāki Latvijas sportisti. Bez Nitiša un Baumaņa World RX Supercar klasē, Eiropas čempionāta Super1600 ieskaitē gan cīņā par Eiropas čempiona titulu esošais Artis Baumanis, gan arī Arnis Odiņš, Juris Spīķis, Mārtiņš Lapiņš un Edijs Ošs.

Latvijas RX programma

Latvijas RX programma
Latvijas RX programma