16. un 17. septembris katra autosporta mīļotāja plānotājos jau sen tika atzīmēti kā aizņemti datumi. Iemesls – Neste World RX of Latvia. Pasākums, kas tikai otro reizi notiks Latvijā pērn izraisīja pamatīgu ažiotāžu un godam nopelnīja Latvijas gada balvu sportā kā gada notikums. Laiks ieskatīties, ko nepieciešams zināt, ja plāno posmu apmeklēt klātienē.

BIĻETES

Foto: Neste World RX of Latvia

Lai gan A un B tribīnes jau ir izpārdotas, tiem kas vēlās sacīkstes vērot klātienē vēl ir iespēja iegādāties ieejas karti Biļešu servisa mājaslapā. Visas ieejas biļetes būs derīgas abām sacensību dienām – gan sestdienai, gan svētdienai, tomēr jāņem vērā, ka apmeklētājiem, kas iegādājušies stāvvietas biļeti, par ieeju fanu zonā un dalībnieku parkā jāpiemaksā 15 EUR.

“F1LV

AUTOSTĀVVIETA

Foto: Neste World RX of Latvia
Foto: Neste World RX of Latvia

Iegādājoties autostāvvietas biļeti, būs nepieciešams norādīt 9 zīmju kodu, kas izvietots uz Neste World RX of Latvia biļetes (ID numurs). Apmeklētāju ērtībai tribīņu A, B, D un stāvvietu sektora ST biļešu īpašniekiem ir paredzēta P1, bet tribīņu C apmeklētājiem – tuvāk esošā P2. Ar C tribīnē iegādātu biļeti apmeklētājs nevar iegādāties biļeti P1, bet ar tribīņu A, B, D un stāvvietu ST biļetēm, nav iespējams iegādāties vietu P2. VIP biļešu īpašniekiem autostāvvieta ir iekļauta biļetes cenā, un tā būs izvietota netālu no VIP zonas. Organizators neuzņemas atbildību par automašīnās atstātajām mantām. Autostāvvietas cena vienam auto uz abām sacensību dienām – 15€.

FORMĀTS

Sportisti Biķerniekos sacenšas trīs dažādās klasēs – priekšējās piedziņas Euro S1600, Euro RX, kā arī prestižākajā World RX klasē. Katrā klasē tiek aizvadītas četras kvalifikācijas kārtas, kurās, trasē vienlaikus dodoties pieciem braucējiem, tiek aizvadīti četri apļi, kuru laikā katram braucējām vienu reizi jādodas džokera aplī, kas ir nedaudz garāks par pārējiem. Iegūtajai vietai braucienā nav nozīmes – visu izšķir katra braucēja rezultāts salīdzinājumā ar visiem pārējiem konkrētās klases pārstāvjiem. Kad kvalifikācija aizvadīta, 12 labākie braucēji katrā klasē kvalificējas pusfinālam, kur katrā braucienā 3 ātrākie kvalificējas finālam, kamēr 3 lēnākajiem braucējiem cīņa ir galā. Gan finālā, gan pusfinālā dalībniekiem jāveic seši apļi.

NORISES GRAFIKS

Sestdiena, 16. septembris
8:00 Trase atvērta skatītājiem
9:00 Treniņbraucieni
12:00 1. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
14:00 Monster Energy Torņa Dumpis
14:30 2. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
16:20 3. kvalifikācija // EuroRX Super1600
18:00 Autogrāfu sesija
20:00 CSDD Biķernieku trase slēgta skatītājiem

Svētdiena, 17. septembris
08:00 Trase atvērta skatītājiem
08:30 Treniņbraucieni   
09:30 3. kvalifikācija // EuroRX Supercar, WorldRX
   4. kvalifikācija // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar, WorldRX
12:45 Autogrāfu sesija
13:10 Monster Energy Torņa Dumpis
13:30 Finālbraucieni
   Pusfināli // EuroRX Super1600, EuroRX Supercar
   Fināls // EuroRX Super1600
14:00 TV Tiešraide
15:00 Finālbraucieni
   Pusfināli // EuroRX Supercar, WorldRX
   Fināls // EuroRX Supercar, WorldRX
15:50 Apbalvošana
17:30 CSDD Biķernieku trase slēgta skatītājiem

*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

DALĪBNIEKI

Plašajā dalībnieku lokā atrodami 7 Latvijas pārstāvji, kā arī spožas un autosportā plaši zināmas personības, piemēram, deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastians Lēbs, triku meistars Kens Bloks, DTM zvaigznes Matiass Ekstroms un Timo Šeiders, kā arī Peters Solbergs, kurš kā pirmais un vienīgais ir kļuvis par pasaules čempionu divos dažādos FIA rīkotos pasaules čempionātos (rallijā un rallijkrosā). Neaizmirsti ielūkoties, kā katram braucējam FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmos gājis līdz šim, kā arī ielūkoties katras klases kopvērtējumā.

TIEŠRAIDE

Notikumiem trasē un servisa parkā varēs sekot līdzi gan čempionāta oficiālajos Twitter un Facebook kontos, kā arī mājaslapā, kur būs atrodama informācija par sacensību rezultātiem un iespēja sekot rezultātiem braucienu norises laikā, bet spilgtāko notikumu apskatus iespējams vērot Youtube kanālā. Par jaunākajiem notikumiem ziņos arī Neste World RX of Latvia savos TwitterFacebook un Instagram kontos, kā arī posma Youtube kanālā, bet TV translācijas visiem braucieniem Latvijā nodrošina “Lattelecom” kanāls “Best4Sport TV“.

Arī F1.LV komanda palīdzēs rallijkrosa līdzjutējiem sniegt pilnvērtīgu informāciju par notikumiem Biķernieku trasē – šajā nedēļas nogalē piedāvāsim unikālu iespēju sekot visam gan trasē, gan servisa parkā, kā arī uzzināt aktuālākos braucēju komentārus LIVE rakstos, kurus sākot ar piektdienu var atrast F1.LV sadaļā RX, kur aplūkojams arī pirmssacīkšu apskats.

DROŠĪBA

Nevar aizmirst, ka mašīnas trasē brauc ļoti lielā ātrumā, tādēļ dodoties uz trasi KATEGORISKI AIZLIEGTS šķērsot skatītājiem paredzētās zonas. Organizators veic visus iespējamos drošības un piesardzības pasākumus, motorsportā var notikt neparedzami negadījumi. Apmeklētāji paši ir pilnībā atbildīgi par savu drošību sacensību norises vietā!

Lai nerastos nevajadzīgi starpgadījumi, aicinām Neste World RX of Latvia skatītājus iepazīties ar apmeklētāju noteikumiem. Esiet prātīgi, cieniet sevi un citus apmeklētājus un izbaudiet RA Events sniegto izdevību vērot augstākā kalibra autosporta zvaigznes sacenšamies pašā Rīgas sirdī!

Tiekamies Biķerniekos!