Luiss Hamiltons ievērojami pietuvojies savam ceturtajam titulam, izcīnot pole position, kamēr viņa galvenais konkurents Sebastians Fetels pēc jaudas agregāta problēmām nespēja uzrādīt rezultātu.

Sebastianam Fetelam nācās veikt dzinēja maiņu, tomēr tā kā “Ferrari” vēl viens jaudas agregāts bija sataupīts, četrkārtējam čempionam izdevās izvairīties no starta pozīciju soda. Sākotnēji tika plānots pēdējo dzinēju pirmoreiz izmantot pēc nedēļas Japānā. No soda izvairījās arī šīs dienas jubilārs Makss Verstapens un Džolions Palmers, kuri piedzīvoja sadursmi rīta treniņbraucienos.

“Ferrari” problēmas ar turbīnu turpinājās un vācietis devās boksos jau pēc iesildīšanās apļa. Īsi pirms pirmās kārtas beigām izskatījās, ka sarkanā mašīna tomēr varētu doties trasē. Tas gan nenotika un Luisa Hamiltona galvenais konkurents cīņā par titulu sacīkstes uzsāks no pēdējās rindas. Lielisku sniegumu demonstrēja Makss Verstapens, iespraucoties starp abiem “Mercedes” braucējiem. Uz otro kārtu netika abi “Haas” un “Sauber” braucēji.

Otrajā kārtā neviens vairs neizmantoja mīkstās riepas. Ar sarkani marķēto supermīksto riepu komplektu Raikonenam un Verstapenam izdevās pārspēt “Mercedes” braucējus, kuri veica savu otro mēģinājumu, ļaujot Botasam uzrādīt ātrāko rezultātu. Gazlī savā debijā palika vienu pozīciju aiz komandas biedra Sainca. Desmitniekā netika arī abi “Williams” braucēji un Palmers.

Izšķirošajā kārtā Luiss Hamiltons demonstrēja ievērojami labāku sniegumu kā pirmajās kārtās, uzrādot ātrāko apļa laiku. Otrajā mēģinājumā Kimi Raikonenam pietrūka pavisam nedaudz, kamēr Hamiltona komandas biedr Valteri Botass palika aiz abiem “Red Bull” braucējiem. Estebans Okons uzrādīja ātrāko apli starp pārējiem braucējiem un sacīkstes uzsāks no sestās vietas.

Sacīkšu starts Sepangas trasē rīt tiks dots pl. 10:00 pēc Latvijas laika.

MALAIZIJAS GP KVALIFIKĀCIJAS REZULTĀTI