Foto: Prema Racing

Pēc pārliecinošas dominances visas sezonas garumā “Prema Racing” braucējs Šarls Leklerks ar uzvaru Heresā nodrošinājis šī gada Formula 2 čempiona titulu.

Šīs sezonas pole position karalis Leklerks (uzvarējis 9 no 10 kvalifikācijām, tomēr no vienas pole position diskvalificēts) startā noturēja pirmo pozīciju, aiz sevis noturot Luku Džioto un Serhio Sette Kamaru, kurš piekāpās Oliveram Roulandam un Aleksam Albonam. 10 apļus status quo līderu vidū nemainījās līdz Roulands ar DRS palīdzību apsteidza Džioto. Sette Kamara un Albons pitstopu veica ātrāk kā līderi, liekot Roulandam abus apdzīt atkārtoti. Feruči un Macušitas avārija sacīkšu izskaņā lika trasē doties drošības mašīnai un izdzēsa Leklerka pārsvaru. Monako pārstāvim gan izdevās finišēt pirmajam, kamēr Roulandam nācās papūlēties, lai aiz sevis noturētu vēlu pitstopu veikušos Fuoko un Latifi, kuri pēdējos apļos ieguva vairākas pozīcijas.

Tas ļāva “Ferrari” akadēmijas braucējam Leklerkam uz otrā posma starta jau stāties kā Formula 2 čempionam. Alekss Palou sacīkstes sāka no pole position, tomēr spāņu braucējs sacīkšu otrajā pusē strauji zaudēja tempu. Cīņā par otro pozīciju Džioto sadūrās ar Kingu, liekot itāļu braucējam nonākt peletona aizmugurē. Ceturtajā aplī padevās Kinga dzinējs. Otrajā vietā esošais Latifi noķēra Palou, bet, netiekot garām, cīņai pievienojās Markelovs un Roulands. Tieši Markelovs bija tas, kuram izdevās izlausties cauri konkurentu lamatām un nonākt brauciena vadībā. Roulands netika garām savam komandas biedram Latifi, tomēr abi kāpa uz goda pjedestāla, jo Palou pēdējos apļos atkrita līdz septītajai vietai.

“F1LV

Lai gan intriga braucēju čempionātā ir izšķirta, cīņa par komandu titulu noslēgsies sezonas pēdējā posmā Abū Dabī 25. un 26. novembrī. Šobrīd uz to pretendē “Prema Racing” (347 punkti, Leklerks un Fuoko), “DAMS” (355 punkti, Roulands un Latifi) un “Russian Time” (341 punkts, Markelovs un Džioto).

Heresas posma rezultāti
Kopvērtējums braucējiem
Kopvērtējums komandām

Braucēju tituls Heresā izšķīrās arī GP3 čempionātā, kur Džordžam Raselam izdevās finišēt priekšā savam galvenajam konkurentam Džekam Eitkensam abos braucienos. Komandu čempionāta liktenis tika izšķirts jau laicīgi pēc “ART” dominances, kas turpinājās arī Spānijā – Nirei Fukuzumi uzvarēja sestdienas braucienā, bet svētdien iespraucās starp Raselu un Eitkenu piektajā vietā. Uzvaru izcīnīja itālis Alesio Lorandi.

Visticamāk, Rasels nākamsezon startēs Formula 2 čempionātā “DAMS” sastāvā vai dosies uz Super Formula sacīkstēm Japānā. “Mercedes” jauno braucēju sistēmas talants gan norādīja, ka vēlētos braukt vienā komandā ar Lando Norisu, tomēr Norisa uzvārds pēdējās dienās aizvien ciešāk tiek saistīts ar “Prema” komandu, kur pēc Leklerka titula izcīnīšanas parādījusies brīva vakance.

Heresas posma rezultāti
Kopvērtējums braucējiem
Kopvērtējums komandām