Aizraujoši dramatiskā cīņā noslēgusies šī gada DTM sezona, kurā par čempionu pretēji jebkādām prognozēm kļuva “Team Rosberg” braucējs Renē Rasts, kurš 30 gadu vecumā aizvadīja savu pirmo pilno sezonu Vācijas salonautomobiļu čempionātā.

Pirms Hokenheimas posma Ekstroma pārsvars čempionāta kopvērtējumā bija 21 punkts, tomēr tas sāka dilt jau pirmajā braucienā, kad zviedrs nespēja finišēt punktos, kamēr Rasts finišēja sestajā vietā. Par galveno varoni gan kļuva Džeimijs Grīns, kurš startēja no trešās pozīcijas, bet spēja tikt galā ar Timo Gloku un Maksimu Martinu. Maiks Rokenfellers finišēja otrajā vietā, kas nozīmēja, ka pirms pēdējā brauciena cerības uz titulu saglabāja četri “Audi” braucēji – Ekstroms, Grīns (-9 punkti), Rasts (-11 punkti) un Rokenfellers (-20 punkti).

Nelielu triecienu vēl pirms izšķirošā brauciena saņēma Ekstroms un Grīns, kuriem par konkurentu izstumšanu no trases sestdienā nācās saņemt attiecīgi 5 un 10 starta vietu sodu. Tas pavēra lielisku izdevību Renē Rastam. Sacīkšu startā viņš no pirmās rindas ne tikai nespēja tikt līdzi Tomam Blomkvistam, bet arī tika izstumts ārpus trases un atkrita līdz piektajai vietai, kamēr Ekstroms startā pacelties nespēja, bet Grīns pēc kontakta atkrita līdz pēdējai pozīcijai.

Atlikusī brauciena daļa gan pagāja Rasta zīmē. Vācietis tika garām Vikensam un Aueram, pakāpjoties uz trešo vietu. Visi četri titula pretendenti nolēma veikt vēlu pitstopu. Rasts trasē atgriezās aiz Vitmana, kurš devās pretim savai pirmajai uzvarai šosezon, kamēr Blomkvists un Vikenss pie pirmās izdevības “Audi” sportistam ar neuzsildītām riepām garām netika. Abi uzsāka savstarpējo cīņu, kas pēc Vikensa kļūdas rezultējās sadursmē. Rasta otrā vieta bija drošībā, bet Ekstromam, lai izcīnītu titulu vajadzēja tikt līdz sestajai vietai. DTM veterāns vēlā pitstopa dēļ bija ātrs, tomēr augstāk par astoto pozīciju nespēja tikt, kas savā debijas sezonā Renē Rastam ļāva no leģendārā Klausa Ludviga rokām saņemt DTM čempiona titula balvu.

Nedomāju, ka vārdi spēj aprakstīt manas sajūtas. Sasniedzot rūtoto finiša karogu, vēl nezināju, vai man ir izdevies kļūt par čempionu. Komanda teica, ka esmu finišējis otrajā vietā, bet lielais jautājums bija – vai esmu uzvarējis čempionātā? Pēc pirmā līkuma viņi sāka klaigāt. Tad sapratu, ka mums tas ir izdevies. Tas ir ļoti emocionāls brīdis. Lai iegūtu šo titulu, esmu strādājis ļoti smagi un ilgi. Vēlos pateikties “Audi Sport” un “Team Rosberg”, kuri palīdzēja sasniegt uzstādīto mērķi. Tā īsti vēl neesmu noticējis tam, kas tikko notika. Jūtos gandrīz kā pirms starta. Vajadzēs vēl pāris stundas vai dienas līdz sapratīšu, ka tiešām esmu 2017. gada DTM čempions. Šodien bija ļoti svarīgi iegūt labu starta pozīciju, kas bija panākumu atslēga. To uzskatāmi redzējām ar Matiasu un Džeimiju. Tādos brīžos jāsaglabā miers un jāizmanto dotās izdevības. Šodien tas izdevās! Perfekta diena – oktobris, +25 grādi, pilnas tribīnes… Šī ir sapņu diena. Viss bija perfekti, izņemot pirmos apļus,” stāsta Renē Rasts.

Pirmā brauciena rezultāti
Otrā brauciena rezultāti
Čempionāta kopvērtējums
Komandu kopvērtējums