Britu autosportists Lando Noriss kļuvis par visu laiku jaunāko Eiropas F3 čempionu. “McLaren” komandas protežē bija pārliecinošā kopvērtējuma vadībā un pēdējā posmā atlika vien pielikt punktu. Uzvaras Hokenheimā savā starpā sadalīja Norisa šīs sezonas sīvākie konkurenti – Džoels Ēriksons veica pārdrošu apdzīšanas manevru pret Kalumu Ilotu, kas atmaksājās, ļaujot zviedram sezonu kopvērtējumā noslēgt otrajā vietā. Ilots dominēja otrajā braucienā, bet sezonas pēdējā posmā uzvarēja Maksimilians Ginters. Igaunis Ralfs Ārons ar pieciem punktiem Hokenheimā sezonu noslēdza devītajā vietā aiz ķīnieša Žou, kurš svētdien izcīnīja divas trešās vietas. Mihaela Šūmahera dēls Miks sezonas laikā guva 94 punktus un ieņēma 12. vietu aiz tehnikas guru Adriana Ņūvija dēla Harisona, bet igaunis Jurijs Vips savā debijā izcīnīja divas 12. vietas.

Pirmā brauciena rezultāti
Otrā brauciena rezultāti
Trešā brauciena rezultāti
Kopvērtējums

Sliktu laikapstākļu dēļ 6 stundu sacīkstes Fudži trasē risinājās tikai četrarpus stundas. Sacīkstes tika apturētas biezās miglas dēļ un vairs netika atsāktas. “Porsche” izcīnīja dubultuzvaru kvalifikācijā, tomēr slapjajā trasē “Toyota” uzvedās labāk un spēja tikt garām vācu konkurentiem. LMP2 klasē pole position ieguvējs Nelsons Pikē Jr. sagriezās jau pirmajā aplī pēc sacīkšu uzsākšanas. Jau pirmajā stundā sacīkstes uz pusstundu tika apturētas. Trasei paliekot slapjākai, “Toyota” sāka uzvesties aizvien labāk un nodrošināja dubultuzvaru ar Deividsona, Buemi un Nakadžimas ekipāžu priekšgalā. LMP2 klasē uzvaru izcīnīja Prosta, Sennas un Kanāla “Rebellion Racing”, lai gan Kanāls pie savas iespējas kāpt mašīnā nemaz netika. GTE-Pro klasē “Ferrari” ar Kalado un Pjēru Džidi īsi pirms sacīkšu apturēšanas tika galā ar konkurentiem no “Porsche”.

Fudži 6 stundu brauciena rezultāti
Kopvērtējums

Lietus pamatīgi ietekmēja arī WTCC posma norisi Ķīnā. Kopvērtējuma līderis Tjāgo Monteiro pēc mēneša sākumā gūtajām traumām testos Spānijā nevarēja startēt, kas ļāva viņa galvenajiem konkurentiem cīņā par titulu Tedam Bjorkam un Norbertam Mišelisam pietuvoties “Honda” braucējam čempionāta kopvērtējumā. Par spožākajām zvaigznēm gan kļuva Argentīnas braucēji – Nestors Žirolami izcīnīja pole position, tomēr nespēja sasniegt finišu pirmajā braucienā, ko uzvarēja Estebans Gerjeri ar “Chevrolet”. Bjorks izstājās pēc sadursmes ar Medi Benani. Lietus nerimās un otrais brauciens sākās aiz drošības mašīnas. Pēc četriem apļiem sacīkstes tika apturētas un braucēji saņēma pusi no pieejamajiem punktiem. Par oficiālajiem rezultātiem kļuva situācija pēc otrā apļa.

Pirmā brauciena rezultāti
Otrā brauciena rezultāti
Kopvērtējums

1 KOMENTĀRS

  1. Tas Lando Noriss tiešām iespaidīgi nobrauca šo sezonu. Būs jāpaseko viņa turpmākajām gaitām autosportā.
    Mihaela Šūmahera dēls Miks sezonas laikā guva 94 punktus un ieņēma 12. vietu aiz tehnikas guru Adriana Ņūvija dēla Harisona… ar šiem abiem braucējiem ar slaveniem uzvārdiem gan viss ir skaidrs. Veltīgi tērē savu senču naudu! 🙂