Pirmo reizi Saūda Arābijā risināsies starptautiska līmeņa autosacīkstes – Race of Champions organizatori vienojušies par sacensību rīkošanu Karaļa Fahda starptautiskajā stadionā valsts galvaspilsētā Rijādā, kur ikdienā notiek futbola un vieglatlētikas sacensības.

Čempionu sacīkstes (Race of Champions) tradicionāli starpsezonā pulcē spožākās formulu, izturības sacīkšu, salonautomobiļu, rallija, rallijkrosa un motosporta zvaigznes, kuri savstarpējos dueļos noskaidro ātrākos braucējus individuālajā vērtējumā un nāciju ieskaitē.

Šī ir trešā reize, kad Race of Champions notiks Āzijā – 2009. gada novembrī sacensības tika aizvadītas Pekinas olimpiskajā stadionā, 2012. gadā sportisti devās uz Bangkoku, bet gadu vēlāk plānotā atgriešanās tika atcelta valsts iekšpolitisko nemieru dēļ. Pēdējās čempionu sacīkstes tika aizvadītas šī gada janvārī Maiami, kur uzvaru izcīnīja Huans Pablo Montoija, bet nāciju kausā pēc Paskāla Verleina avārijas Vācijai titulu atveda Sebastians Fetels.

“F1LV

Čempionu sacīkšu rīkošana ir daļa no kroņprinča Muhameda bin Salmana ekonomiski un sociāli vērstās reformu politikas ‘Saūdas Vīzija 2030’. Sākot ar 2018. gadu spēkā stāsies arī likumprojekts, kas atvieglos sievietēm tiesības vadīt automobiļus. Rijādā esošais stadions var uzņemt 75 tūkstošus skatītāju.