Japānas autobūves koncerns “Nissan” apstiprinājis, ka pievienosies FIA Formula E čempionātam no 2018./2019. gada sezonas, pārņemot līdz šim panākumiem bagātāko vienību “Renault e.Dams”.

Tā kā “Nissan” un “Renault” ir cieša sadarbība arī ārpus autosacīkstēm šāda pāreja bija gaidāma un “Renault”, visticamāk, pavisam drīz paziņos par pilnīgu čempionāta pamešanu tehniskajā jomā, lai koncentrētos uz F1 programmu, kur ar rūpnīcas komandu atgriezās 2016. gadā. Lai gan tehniskais nodrošinājums tiks marķēts zem “Nissan” brenda, jaudas agregāta izveidē par pamatu tiks izmantots “Renault” veikums.

“Nissan” savu vārdu elektroauto pasaulē jau skaļi pieteicis – “Leaf” modelis kļuvis par visu laiku pārdotāko elektromobili. “Nissan” menedžmenta komitejas pārstāvis Daniele Skilači (Daniele Schillaci) norādījis, ka Formula E kalpo kā lieliska platforma elektromobiļu globālai stratēģijas popularizēšanai, turklāt apvienojumā ar koncerna dziļajām autosporta tradīcijām, vienlaikus tiek piepildītas divas svarīgas jomas.

Man ir patiess prieks Formula E saimē sveikt jaunu ražotāju, turklāt ir lieliski, ka interesi par čempionātu ir izrādījusi kompānija no Japānas. Tā ir zeme ar ļoti attīstītām tehnoloģijām ar pamatīgu sekotāju pulku čempionātam. Nepieciešamība mainīt ielas auto tehnoloģijas ir neizbēgama un neapturama,” vēsta Formula E vadītājs Alehandro Agags.