Ar neticamiem pavērsieniem īsi pirms finiša ir noslēgusies Formula 3 sezonas noslēguma sacīkstē Makao GP, kas ik gadu kopš 1983.gada, kad F3 sacīkstē uzvarēja Airtons Senna, notiek Makao ielās. Uzvaru pēdējos metros izcīnīja “Red Bull” junioru programmas dalībnieks Dans Tiktums.

Pēdējā aplī austrietis Ferdinands Habsburgs presingoja līderi Sergio Sete Kamara, veicot apdzīšanu pirms “R Bend” līkuma, taču abi iebrauca līkumā pārāk ātri un avarēja neatkarīgi viens no otra, 100m pirms finiša līnijas, uzdāvinot uzvaru Danam Tiktumam. Tomēr arī pašam “Red Bull“ pilotam nācās pierādīt savas spējas – divus apļus pirms finiša Tiktums ar fantastisku apdzīšanas manevru un “Lisboa” līkumā pabrauca garām Lando Norisam un Maksimiljanam Ginteram. Interesanti, ka šī bija tikai trešā F3 sacīkste Tiktumam, kurš startēja no 8.pozīcijas.

No zemās 13.starta pozīcijas sacīksti sāka igaunis Ralfs Ārons, kurš startā uzlaboja tikai vienu pozīciju, taču ļoti veiksmīgi izmantoja restartu pēc pirmās drošības mašīnas perioda, lai paceltos uz 7.pozīciju. Sacīkstes turpinājumā igaunis iesaistījās cīņā ar Pedro Pikē un Lando Norisu, kas, kā izrādās, deva iespēja kāpt uz pjedestāla 3.pakāpiena pēc abu līderu avārijām. Otro vietu izcīnīja “McLaren” rezerves pilots Lando Noriss un Fernando Alonso komandas biedrs janvārī gaidāmajās Deitonas 24 stundu sacīkstēs.

Jāpiebilst, ka Makao GP sacīkstē gadu gaitā ir uzvarējuši daudzi topošie F1 pilotiem, piemēram Airtons Senna (1983), Mihaels Šūmahers (1990), Deivids Kulthards (1991), Ralfs Šūmahers (1995), Takuma Sato (2001). Tomēr pēdējais pilots, kas uzvarējis Makao GP un vēlāk debitēja Formulā 1 ir Luka di Grasi, kurš 2005.gadā pārspēja Sebastianu Fetelu un Robertu Kubicu.

Makao F3 Gand Prix sacīkstes finišs