Nedēļas sākumā Parīzē notikušajā ceremonijā FIA jaunizveidotajā slavas zālē uzņemti visi 33 Formula 1 čempioni, no kuriem deviņi ieradās arī uz ceremoniju, lai kopīgi atzīmētu šo notikumu.

FIA jau iepriekš ziņoja, ka vēlas sekot citu sporta veidu pieņemtajai idejai par slavas zāli, kurā tiktu īpaši godinātu tie autosportisti, kas demonstrējuši visspožāko sniegumu, popularizējuši sacīkstes un piesaistījuši skatītāju pūļus.

Lai gan zāle šobrīd atrodas Francijas automobiļu kluba mītnē Parīzē, tiek plānots, ka pavisam drīz tā pārcelsies uz FIA galveno mītni Ženēvā, un tiks papildināta ar citu čempionātu leģendārākajiem braucējiem.

“F1LV

Svinīgajā ceremonijā piedalījās vairāki bijušie F1 čempioni: Džekijs Stjuarts, Mario Andreti, Alens Prosts, Naidžels Mansels, Deimons Hils, Žaks Vilnēvs, Fernando Alonso, Sebastians Fetels, Niko Rosbergs, kā arī citu čempionu pārstāvji un ģimenes locekļi, kuri paši uz ceremoniju nevarēja ierasties.

Redzēt visas šīs leģendas rada neiedomājamas sajūtas. Protams, vairumu no viņiem nepazīstu, esmu tikai lasījis, vai redzējis viņu darbībā, bet domāju ka šī ir lieliska ideja. Šim sporta veidam ir tik plaša vēsture, kas turpina dzīvot arī šodien, tādēļ turpināsim to uzturēt, pateicoties šādiem pasākumiem,” stāsta četrkārtējais F1 čempions Sebastians Fetels.

Par vienu no ceremonijas emocionālākajiem mirkļiem kļuva Mihaela Šūmahera iekļaušana slavas zālē. Izcilais autosportists uz ceremoniju sava veselības stāvokļa dēļ nevarēja ierasties, tādēļ balvu viņa vārdā saņēma Šūmahera menedžere Sabīne Kema.

Mēs visi zināt, ka Mihaelam šodien vajadzētu atrasties šeit, un esmu pārliecināta, ka viņš pats par to būtu sajūsmā. Viņš allaž respektēja katru cilvēku un justos ļoti pagodināts. Tas, kas palīdzēja Mihaelam kļūt tik īpašam un sasniegt tādas virsotnes, tāpat kā visiem pārējiem šeit esošajiem, ir nebeidzama mīlestība un entuziasms pret šo sporta veidu,” pavēstīja Sabīne Kema.

3 KOMENTĀRI