Amerikas motorsporta leģenda Dens Gērnijs šodien miris 86 gadu vecumā pēc pneimonijas radītajām komplikācijām.

Gērnijs pirms 50 gadiem kļuva par motorsporta paraugu visā pasaulē, veiksmīgi startējot gan Eiropā notiekošajās Formula 1 un Lemānas sacīkstēs, gan Amerikā plaši zināmajās NASCAR un IndyCar.

Formula 1 čempionātā Gērnijs aizvadīja 86 Grand Prix ar tādām komandām kā “Ferrari”, “BRM”, “Porsche”, “Lotus”, “Brabham”, paša radītajā “Eagle” un “McLaren”, karjeras laikā izcīnot 4 uzvaras. Tikmēr pie panākuma Lemānā amerikānis tika 1967. gadā “Ford” rindās kopā ar Eidžeju Foitu.

Ieskaties: Kā Dens Gērnijs radīja šampanieša laistīšanās tradīciju?

Pēc Gērnija paša velmes bēru ceremonija bus privāta, un tajā piedalīsies tikai sportista tuvākie cilvēki.

1931. gadā dzimušais Gērnijs ar dzīvību apdraudošām situācijām saskārās vēl pirms autosporta karjeras, ASV armijas sastāvā dienējot Korejas karā. Adrenalīns bija Dena asinīs, tādēļ viņš vēl pusaudžu gados traucās pa Bonevillas sālsezeru paša būvētā spēkratā ar 220 km/h lielu ātrumu.

Par vienu no tumšākajām dienām Gērnija karjerā kļuva 1960. gada Nīderlandes GP. Pēc politiskām nesaskaņām Gērnijs bija pametis “Ferrari” komandu un devies uz “BRM”. Mašīnu bieži piemeklēja problēmas, tomēr Nīderlandē bremžu defekts lika Gērnijam piedzīvot avāriju, kas laupīja viena skatītāja dzīvību. Pats braucējs tika cauri ar lauztu roku.

Savu pirmo F1 uzvaru Gērnijs izcīnīja 1962. gadā Francijā ar “Porsche”. Džeks Brebems amerikānī saskatīja ne tikai lieliskas braucēja dotības, bet arī inženiera prasmes, vienojoties ar viņu par startēšanu “Brabham” sastāvā. Gērnijs gandrīz atnesa komandai tās pirmo uzvaru 1963. gadā Beļģijā. Tomēr pēdējā sacīkšu aplī viņa mašīnai beidzās degviela un uzvaras lauri tika Džimam Klārkam. Četrus gadus vēlāk tieši Klārka izstāšanās ļāva Gērnijam izcīnīt savu pēdējo uzvaru.

1960-to gadu sākumā Gērnijs piecas sezonas pēc kārtas kopvērtējumā noslēdza vadošo sešiniekā. Arī pēc brauceja karjeras beigām Gērnijs palika uzticīgs autosportam, aktīvi darbojoties “All American Racers” organizācijā.

Gērnija laika biedri vēl augstāk par viņa godīgumu, nevēlēšanos runāt ko sliktu par citiem un džentelmeņa pieeju kombinācijā ar pārliecinošu sava viedokļa paušanu.