Paziņoti nominanti prestižajai ‘Laureus’ pasaules gada balvai sportā, kur arī šogad neiztiks bez motorsporta pasaules pārstāvjiem.

Luiss Hamiltons nominēts gada sportista balvai, ko no F1 pārstāvjiem līdz šim spējuši izcīnīt tikai Mihaels Šūmahers un Sebastians Fetels. Par Hamiltona konkurentiem kļuvuši leģendārie tenisisti Rafaels Nadāls un Rodžers Federers, kā arī riteņbraucējs Kriss Frūms un garo distanču skrējējs Mo Farahs.

Pēc ceturtās secīgās uzvaras konstruktoru čempionātā “Mercedes” nominēti gada komandas balvai, ko no F1 pārstāvjiem līdz šim spējušas izcīnīt tikai “Renault” un “Brawn”. Cīņā par balvu “Mercedes” sacenšas ar Francijas Deivisa kausa tenisa komandu, NBA čempioniem Goldensteitas “Warriors”, NFL čempioniem “New England Patriots”, futbola klubu Madrides “Real” un Jaunzēlandes Amerikas kausa burāšanas vienību.

Gada sporta momentam nominēti pat divi autosportisti – Kimi Raikonens par cēlo rīcību uzaicināt saskumušo “Ferrari” fanu uz komandas boksiem pēc izstāšanās Spānijas Grand Prix izcīņā, kā arī Billijs Mongers, kurš, neraugoties uz smago avāriju sezonas sākumā, kā rezultātā ārstiem nācās amputēt abas Mongera kājas, saglabājis pozitīvu skatu uz dzīvi un gatavojas atgriezties autosportā, kā arī kopā ar Frederiku Sosē kaļ plānus pirmajai Lemānas 24 stundu sacīkšu ekipāžai, kas pilnībā sastāvēs no invalīdiem.

Tikmēr balvai par gada atgriešanos nominēts motociklists Valentino Rosi, kura titula cerībām punktu pielika smaga motokrosa avārija. Lai gan dakteru sākotnējās prognozes nebija diez ko iepriecinošas, Rosi motivācija un entuziasms gan ļāva itāļu leģendai piedalīties sacīkstēs jau pēc trim nedēļām.

Līdz šim vislabāk F1 braucējiem sekmējies gada izlaušanās balvas gūšanā, ko spējuši izcīnīt Niko Rosbergs, Daniels Rikjardo, Džensons Batons, Luiss Hamiltons un Huans Pablo Montoija. Šoreiz gan šai balvai neviens motorsportists nav nominēts, tomēr starp sešiem kandidātiem atrodams latviešu tenisistes Aļonas Ostapenko vārds.

Balvu pasniegšanas ceremonija 27. februārī risināsies Monako. Par saviem favorītiem iespēja balsot Laureus mājaslapā.

1 KOMENTĀRS

  1. Tādi dīvaini autosporta atgadījumi izvirzīti tai Gada sporta momenta balvai. Vienā situācijā čalis dēļ drošībai neatbilstošas šasijas un apšaubāma glābēju un mediķu snieguma paliek bez kājām, bet tad kļūst par objektu, kur visiem stāriem publiski izrādīt savu līdzjušanu. Savukārt otrs ir 100% Ferrari PR gājiens, kur Raikonens tika cēli aizdzīts uzlikt puikam uz cepures autogrāfu.