Foto: Toro Rosso

“Red Bull” komanda ir pārliecināta, ka “Honda” jaudas agregātu ražotājiem ir potenciāls jau līdz sezonas beigām panākt “Renault” dzinējus.

Kā zināms, šosezon “Toro Rosso” veikusi pāreju no “Renault” uz “Honda” dzinējiem, ar mērķi izmēģināt to spējas pirms potenciālās sadarbības uzsākšanas starp “Red Bull” un “Honda” 2019. gadā.

Pirmssezonas testos Barselonā “Honda” ar lielām problēmām nesaskārās, demonstrējot ievērojamu progresu gan ātruma, gan izturības rādītājos. Tiek ziņots, ka “Honda” atstatums līdz “Renault” jau sezonas sākumā būs tikai 15 zirgspēki.

“F1LV

No tehniskā skatupunkta “Honda” pakojums ir interesants. Dzinējs ir ļoti viegls, turklāt tagad arī izturīgs. Viņi nebeidz runāt par turpmākajiem uzlabojumiem. Sezonas beigās tas būs “Renault” līmenī,” uzsver Helmuts Marko, kurš uzslavēja “Honda” par ziemā lieliski paveikto darbu rūpnīcā.

Komandas vadītājs Kristians Horners norāda, ka lēmumu par jaudas agregāta izvēli izšķirs katra ražotāja sniegums trasē un tas nebūs balstīts uz emocijām. “Situācija ar “Renault” mainās katru mēnesi, tomēr esam jau pie tā pieraduši. Mēs viņus pazīstam jau ilgāku laiku.

Horners arī izteicies, ka pirmo reizi 10 gadu laikā komanda ir nopietnas izvēles priekšā, jo dzinēju piegādātāju maiņu pēdējos gados lieguši dažādi veto, kā arī vairāku kompāniju neieinteresētība attīstīt konkurentvienību.