Foto: Mercedes

Formula 1 čempionāta īpašnieki “Liberty Media” prezentējuši savu vīziju, kas no 2021. gada čempionātu komandām padarīs ievērojami lētāku, bet iespaidīgāku faniem.

Šodien pusotru stundu ilgā sanāksmē Čeiss Kerijs un Ross Brauns F1 komandu vadītājiem iezīmēja vadlīnijas čempionāta nākotnei. Pieci galvenie punkti, kam tika pievērsta uzmanība bija ienākumu sadale, sporta veida pārvaldīšana, sportisko un tehnisko noteikumu izmaiņas, jaudas agregāti un izmaksu samazināšana.

Ziņots, ka turpmāk komandas čempionāta ienākumus sadalīs daudz vienlīdzīgāk kā tas bijis līdz šim, turklāt to sadalē tiks iesaistīti arī jaudas agregātu ražotāji, kam vajadzētu palielināt konkurenci un piesaistīt jaunus ražotājus. Joprojām tiks saglabāti īpašie maksājumi, piemēram, “Ferrari” bonuss, tomēr tas būs ievērojami mazāks kā līdz šim.

“F1LV

Vadības līmenī plānots vienkāršot sistēmu un saikni starp F1, FIA un komandām. Jau šobrīd redzams pirmais solis šo plānu īstenošanai, jo visas “Liberty Media” prezentētās vadlīnijas ir rūpīgi izvērtētas un komandām nav tiesības tās ietekmēt.

Noteikumu līmenī galvenais uzsvars tiks likts uz šova uzlabošanu un apdzīšanu skaita pieauguma veicināšanu. Aerodinamikas lauciņā būs vairāk standartizētu detaļu. Nesaistīti ar 2021. gada noteikumiem, jau šobrīd risinās diskusijas par iespējamo DRS sistēmas lietošanu visas trases garumā, nevis tikai tam nozīmētajās taisnēs.

Jau pērn rudenī tika iezīmētas ieceres vienkāršākiem un lētākiem jaudas agregātiem ar mērķi uzlabot arī to skaņu. Tāpat tiks stingrāk pārraudzīts, lai klientu komandas saņemtu identiskos ražojumus rūpnīcu komandu jaudas agregātiem.

Iespējams, lielākās izmaiņas skars komandu budžetus, jo šobrīd tiek plānots tos ierobežot līdz 150 miljoniem USD, kas šobrīd atbilst mazāko komanndu gada budžetam. Tas liktu lielajām komandām daudz pārdomātāk plānot savu izdevumu plūsmu un uzlabotu iespēju komandām gūt peļņu.

Lai gan sākotnēji tika plānots, ka sanāksme tiks veidota diskusijas formā, kur komandām būtu iespēja izteikt savu viedokli, “Liberty Media” šādu iespēju liedza, prezentējot vienīgi savas ieceres.