2016. gada Formula 1 čempions Niko Rosbergs atklājis, ka jau kādu laiku ir Formula E čempionāta investors un nu pirmo reizi sēdīsies arī pie mašīnas stūres.

Niko Rosbergs pameta F1 čempionātu vien piecas dienas pēc sava titula izcīnīšanas, un kopš tā laika profesionālās autosacīkstēs vairs nav piedalījies. Maija beigās Rosbergs kļūs par pirmo cilvēku, kas publiski atrādīs otrās paaudzes Formula E mašīnu, kas tautā ieguvis apzīmējumu ‘betmobīlis‘. Jaunā spēkrata demonstrācija ilgs 10 minūtes un risināsies pirms šīs sezonas devītā posma Berlīnes ePrix, kas Tempelhofas lidostas ielu trasē notiks 19. maijā.

Esmu sajūsmā par iespēju sēsties pie ‘Gen2’ mašīnas stūres. Tā būs lieliska pieredze šai augstās klases elektromobīlī. Redzēsim, uz ko vēl esmu spējīgs! Mirkli vēl īpašāku padara tas, ka to darīšu pirms Berlīnes ePrix savā dzimtenē Vācijā, kur allaž esmu mīlējis sacensties. Kopš karjeras beigām esmu pievērsis pastiprinātu interesi elektrmobiļu kustības attīstīšanā un tās potenciāla izpētei attiecībā uz sabiedrību un planētu. Jau ilgu laiku ticu Formula E vīziju, tādēļ kādu laiku atpakaļ nolēmu ieguldīt savus līdzekļus čempionāta attīstībā,” stāsta Rosbergs.

Niko Rosbergs Formula 1 čempionātā startēja no 2006. līdz 2016. gadam, šai laikā startējot “Williams” un “Mercedes” komandu sastāvos. 2016. gadā Niko Rosbergs kļuva par otro F1 čempionu, kurš to paveicis otrajā paaudzē. Niko tēvs Keke Rosbergs par čempionu kļuva 1982. gadā. F1 karjeras laikā Niko Rosbergs izcīnīja 23 uzvaras.