Lieliski pirmo dienu Barselonā aizvadījuši visi trīs Latvijas pārstāvji pasaules un eiropas rallijkrosa čempionāta sezonas pirmajā posmā Spānijā, kas ļauj cerēt, ka Latvija būs pārstāvēta cīņā par finālu katrā no trim klasēm.

World RX

Izloze Jānis Baumani uz pirmo kvalifikācijas braucienu salika kopā ar Peteru Solbergu un Sebastianu Lēbu. Pēc starta Jānim izdevās noturēties otrajā vietā un jau sākt uzbrukumus Petera Solberga līderpozīcijai, kā rezultātā tikai pieļauta neliela kļūda un aizķerts riepu nožogojums, par ko vēlāk tiesneši piešķīra 5 sekunžu sodu. Finišā Jānis bija trešais, ļoti cieši aiz Sebastiana Lēba un tas deva 7.rezultātu 1.kvalifikācijas kārtā.

Otrajā kvalifikācijas kārtā trases apstākļi nebija uzlabojušies un, lai gan starts izdevās lielisks, 1.līkumā Jānis devas kā līderis, bet Žeroms Grožē-Žanins, ar ‘spēka paņēmienu’ izsita Jāni un izvirzījās vadībā. Zaudētais laiks cīņā ar francūzi neļāva izcīnīt uzvaru braucienā, tomēr finišā tikai 0,134 sekundes aiz Robina Larsona, kas deva 9.vietu pēc otrās kvalifikācijas un 6.vietu kopvērtējumā pēc pirmās dienas.

Jānis Baumanis:Liels prieks, ka starti, kas teorētiski bija mūsu lielākais progress, arī dzīvē izrādījās liels solis uz priekšu. Abās kvalifikācijas sacīkstēs es biju starp līderiem 1.līkumā. Pirmais brauciens kopā ar Peteru Solbergu un Sebastianu Lēbu bija aizraujošs – verēju labi turēt piedāvāto tempu, tomēr šādos trases apstākļos bija ļoti vāja redzamība. Aizsvīda logs un ar katru apli redzamība pasliktinājās. Braucienā aizķēru riepu krāvumu un man iedeva 5 sekunžu sodu, kas bija pamatoti – jau braucienā nojautu šādu iznākumu. Tad deva 7.vietu Q1 un otrajā kvalifikācijā startu no 2.starta pozīcijas. Starts atkal perfekts, bet 1.pagrieziena sekoja spēcīgs sitiens no Žeroma Grožē Žanina puses. Tas aizsūtīja mašīnu pamatīgā sānslīdē un nonācu otrajā vietā aiz viņa un zaudēju laiku brauciena turpinājumā. Taču kopumā esmu pat ļoti apmierināts ar pirmo dienu, jo smagos laika apstākļos mums ir izdevies uzrādīt stabilu sniegumu. Rīt ar jaunu sparu atgriezīšos trasē!

REZULTĀTI

Super1600

Artim Baumanim izloze nebija labvēlīga un starts no ārmalas nedeva daudz iespējas pirmajā lēnajā līkumā. Braucienu Artis bija spiests aizvadīt aiz igauņa Janno Ligura muguras un turklāt, tuvojoties brauciena beigām, pārstāja strādāt logu tīrītāji, kas šādā trasē ir ļoti nepatīkams pārsteigums. Tieši apgrūtināta redzamība bija par iemeslu nelielai sadursmei ar poli Jakubu Vizinski, kas gan palika bez tālejošām sekām. Rezultātā trešā vieta braucienā un 5.vieta pēc 1.kvalifikācijas.

Otrajā kvalifikācijā piedzīvojumu bija mazāk, kas patiesībā ir ļoti laba zīme – Artim mierīgs brauciens, kas deva otro vietu 2.kvalifikācijā un arī kopvērtējumā pēc divām kvalifikācijas kārtām – priekšā tikai norvēģis Espens Īsaksetre.

Trešais brauciens jau bija tuvu perfekts – vadībā no starta līdz finišam un līdz ar to nopelnīta līderpozīcija pēc 1.dienas.

Artis Baumanis: “Pirmā diena aizvadīta un tā izvērtās visai raiba! Pirmajā braucienā aizmests vēstikls bija par iemeslu sadursmei pēc Džokerapļa. Bet sods, ko saņēma komandas biedrs Rokas Baciuška, ļāva man pacelties uz 5.vietu. Otrajā braucienā starts bija labs, bet sadursme ar vienu no krievu sportistiem, kas mani nesmuki izsita no trases un sekoja sadursme ar citiem konkurentiem, taču braucienā nosargāju otro vietu un pacēlos uz otro arī kopvērtējumā. Bet trešajā kvalifikācijā jau ar perfektu startu nobraucu visiem pa priekšu. Turpinājumā gan bija mazas kļūdiņas un pat noslāpēju dzinēju uz mirkli, taču uzvara ir izcīnīta un pirmā vieta arī pēc trim kvalifikācijas kārtām! Sajūtas lieliskas, bet mašīna gan nedaudz ir apskādēta. Rīt jau sola sausu laiku – ceru izbaudīt Spāniju beidzot!

REZULTĀTI

Euro RX

Visas dienas gaitā nerimtīgi līstot, jēkabpilietis Reinis Nitišs pirmajā braucienā finišēja trešajā pozīcijā, kvalifikācijas kopvērtējumā uzrādot 11. ātrāko laiku, kamēr otrajā kvalifikācijas kārtā autosportists ne vien uzvarēja savā braucienā, bet arī uzrādīja absolūti ātrāko laiku kopvērtējumā. Tādējādi, atgriešanās Eiropas čempionātā, kurā Nitišs startē ar SET Promotion komandas apkalpotu pilnpiedziņas M-Sport Ford Fiesta Supercar, izdevusies starp ātrākajiem dalībniekiem – sacensību pirmās dienas izskaņā Nitišs ierindojas trešajā vietā.

REZULTĀTI

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

 

SVĒTDIENA, 15. APRĪLIS

09:30 Iesildīšanas braucieni
11:00 Trešā kvalifikācija Euro RX un World RX
12:10 Ceturtā kvalifikācija Super1600, Euro RX un World RX
14:45 Pusfināli Super1600 un Euro RX
15:00 Tiešā translācija LTV7 un LMT straumē
16:00 Pusfināli World RX, Fināls Super1600, EuroRX un World RX
16:50 Apbalvošanas ceremonija
17:10 World RX preses konference
17:20 Euro RX preses konference