Portugālē Montalegres trasē, kur risinās otrais Pasaules rallijkrosa čempionata posms, ir noslēgisies pirmā sacensību diena, kas abiem brāļiem Baumaņiem izvērtusies ļoti smaga. Jānis Baumanis Supercar klasē ir 11.vietā, bet Artis Baumanis Super1600 klasē ieņem 12.vietu.

Tostarp vadībā pēc pirmās dienas Supercar klasē ir abi “Peugeot” komandas braucēji Sebastians Lēbs un Timijs Hansens, kuriem seko EKS līderis Matiass Ekstroms. Savukārt Super1600 klasē par līderi kļuvis Arta komandas biedrs Rokas Baciuška.

Jānis Baumanis uzreiz aiz desmitnieka

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Jānis Baumanis devas trasē jau pirmajā braucienā. Lai gan trasē izdevās nodemonstēt stabilu sniegumu un finišēt aiz Petera Solberga, trases apstākļi nākamajiem braucējiem uzlabojās. Tā rezultātā kopējā ieskaitē Jānis ierindojās 12. vietā.

Otrajā kārtā nācās samierināties ar līdzīgu trases situāciju, turklāt apstākļus apgrūtināja problēmas startā. Turpinājums gan izdevās samērā veiksmīgs un kopējā ieskaitē izdevās iekļūt labāko desmitniekā.

66 punkti abās sestdien notikušajās kvalifikācijās ļauj Jānim pirmo dienu noslēgt pusfināla zonā. Cīņa Portugālē turpināsies svētdien ar vēl diviem kvalifikācijas braucieniem, kā arī pusfinālu un finālu.

“Jāsāk kāpt ārā no bedres”

Jānis Baumanis: “Varu teikt, ka tagad jāsāk kāpt ārā no bedres, jo 1.kvalifikācijā pēc izlozes biju kopā ar Peteru Solbergu, kuram galarezultāts bija nedaudz labāks, kamēr es kopumā ieņēmu 12.vietu, lai gan mans ātrākais aplis bija pat labāks par viņa, tomēr tas šoreiz neko daudz nedod. 2.kvalifikācijā es pirmo reizi šogad nebiju apmierināts ar savu startu, bet pats biju vainīgs, jo pārāk augsti apgriezinieni mašīnai un arī reakcija pievīla. Pirmajā aplī devos Džokeraplī un saņēmu spēcīgu sitienu pa aizmuguri, kā rezultātā tika salocīts izpūtējs, kas nozīmēja arī jaudas zudumu. Bija jāturpina cīnīties un pamazām no bedres kāpjam laukā – paliku 10.vietā Q2, bet kopvērtējumā pēc 1.dienas esmu 11.vietā. Rīt būs uz ko tiekties! Galvenais, lai laika un trases apstākļi rīt ir visiem vienādi. Turklāt, ja līs lietus, tad mēs spētu parādīt savu patieso ātrumu. Ir jācīnās, ir iekšā, mašīna ir konkurētspējīga un jādod virsū!”

Artim sarežģīts sākums

Stabils un mierīgs brauciens Artim Baumanim pirmajā kvalifikācijas kārtā deva tikai 12. pozīciju. Pirms kvalifikācijas grants segments tika satīrīts, līdz ar to katrs nākamais brauciens bija ātrāks par iepriekšējo, neļaujot Artim pilnībā nodemonstrēt savu potenciālu.

Otrajā kvalifikācijā Artis savā braucienā atradās vadībā, taču pēdējā aplī pēc džokera sekcijas pozīciju nācās zaudēt. Arī šoreiz došanās trasē ātrāk par konkurentiem liedza sasniegt maksimālo rezultātu, un Artis ierindojās 10. vietā.

Pēc pirmās sacensību dienas Artis Baumanis kopējā ieskaitē ar 66 kvalifikācijas punktiem atrodas 12. pozīcijā.

 “Šodiena ir jāaizmirst”

Artis Baumanis: “Pirmā diena ir noslēgusies un varu teikt, ka izloze nebija veiksmīga – biju trešajā braucienā, taču trase joprojām nebija pietiekami attīrīta un pa to granti mēs vienkārši fiziski ātrāk nevarējām pabraukt. Braucienu laikā no trases tika notīrīta liekā grants un izveidojās palielas špūres, bet organizatori to lieko granti sastūma atpakaļ trajektorijā un salaistīja, kas izveidoja pamatīgu dubļu kārtu. Līdz ar to pirmajos braucienos bijām 3-4 sekundes lēnāki nekā brīvajos treniņos, kur man bija top3 rezultāts. Taču rīt ir jauna diena un ceru, ka apstākļi visiem būs vienādi. Rītdien Supercar klasē savus braucienus veiks pirmie, bet mūsu klase pēc viņiem un varbūt tas nospēlēs mums par labu. Šodiena ir jāaizmirst, bet rīt ar jauniem spēkiem un jaunām domām uz priekšu!”