“Mercedes” braucējam Valteri Botasam Azerbaidžānas Grand Prix viss gāja pēc plāna – garš pirmais sacīkšu nogrieznis un veiksmīgā brīdī trasē devusies drošības mašīna ļāva īsi pirms sacīkšu finiša atrasties sacīkšu vadībā. Pēkšņi viss gan sagriezās kājām gaisā un Botass palika bez punktiem…

Pamatīgi nenoveicās. Trase ir ļoti sarežģīta. Ielu posmi allaž bijuši pilni ar avārijām, šoreiz vienkārši laime novērsās. Nevienā brīdī neredzēju atlūzas, kā arī neko nesajutu, braucot tām pāri. Vienkārši ļoti, ļoti neveiksmīga situācija…,” atzīst Valteri Botass. “Līdz tam viss gāja kā pa diedziņu. Restartā viss tika kontrolēts. Spēju izveidot nelielu pārsvaru līdz viss nogāja greizi. Man vairs nav, ko piebilst.

Pēdējos posmos bijām ļoti tuvu uzvarai, taču nekad to nespējām realizēt. Komandai labs mierinājums ir Luisa uzvara. Kas attiecas uz mani, nākamais mēģinājums pēc divām nedēļām.” Vaicāts par to, kā tikt pāri sarūgtinājumam, Botass atjokoja: “Ar desmit pintēm alus būtu jāpietiek.”

“F1LV

Tikmēr Botasa komandas biedrs Luiss Hamiltons gandrīz nokavēja apbalvošanas ceremoniju, jo pēc Azerbaidžānas GP finiša devās pie Botasa, lai mierinātu sportistu un atzītu, ka viņš bija pelnījis uzvaru.

Šodien mani pārņem dalītas izjūtas. Valteri paveica lielisku darbu un brauca bez kļūdām. Es nespēju turēt viņa tempu. Viņš bija pelnījis uzvaru. Pēc finiša un intervijas devos pie Valteri, lai apsveiktu ar lielisko sniegumu un to, ka viņš bija pelnījis būt manā vietā. Valteri pamatīgi nepaveicās. Dubultuzvara būtu lielisks sniegums. Ja viņa riepa nebūtu sprāgusi, es nespētu izrādīt konkurenci.