Foto: Red Bull Racing

Par vienu no galvenajām intrigām šodien aizvadītajā Azerbaidžānas Grand Prix kļuva “Red Bull” braucēju Daniela Rikjardo un Maksa Verstapena savstarpējā sadursme, kā rezultātā komanda pameta posmu bez punktiem.

Pēc sacensību finiša, gan Verstapens, gan Rikjardo tika izsaukti pie sacensību tiesnešiem. Uzklausot  sportistu argumentus, tika nolemts, ka abi bijuši vienlīdz vainīgi sadursmē. Gan Verstapenam, gan Rikjardo saņēmuši brīdinājumus no FIA puses – Verstapens par divkārtēju trajektorijas maiņu vienas taisnes laikā, bet Rikjardo par pārlieku vēlu bremzēšanu, kas izraisījis sadursmi.

Pēc sacensībām savu verdiktu izteica arī piektdien 75. dzimšanas dienu sagadījušais “Red Bull” komandas padomnieks Helmuts Marko. “Mēs ļaujam viņiem abiem sacensties, un, lūk, pie kā tas noved. Abi rīkojās nepareizi. Nevēlos vainu novelt uz vienu vai otru, abi sportisti kļūdījās. Mums nav pirmā vai otrā numura. Ļaujam viņiem sacensties, tomēr sagaidām kādu atbildības sajūtu.” Par potenciālajām sankcijām Marko publiski nevēlējās runāt, norādot, ka tās tiks lemtas komandas iekšienē.

“F1LV

Iznākums komandai ir ļoti sarūgtinošs. Šodien bezjēdzīgi zaudējām tik daudz punktu. Nav jēga meklēt vainīgos, jo esam vienota komanda un reprezentējam daudz cilvēku ieguldīto darbu, taču, kad notiek kas šāds, situācija ir ļoti bēdīga mums abiem. Līdz tam cīņa bija sarežģīta, taču godīga. Abi atstājām viens otram pietiekami daudz vietas. Lai gan dažbrīd saskārāmies, tā ir normāla sacīkšu parādība. Sacīkšu braucēji allaž izmantos katru centimetru. Protams, ir skumji saskrieties ar komandas biedru, tomēr esam taisnīgi un izrunājāmies uzreiz pēc sacīkstēm. Izrunāsim un redzēsim, ko lems komanda, taču šaubos, vai aizliegums cīnīties savā starpā ko palīdzētu,” savos iespaidos dalās Makss Verstapens.

Šobrīd viens ar otra rīcībām neesam sajūsmā, taču tagad galvenais ir atvainoties komandai pēc iespējas labāk, kā šai situācijā ir iespējams. Nevēlamies atrasties šādās pozīcijās. Paldies komandai, ka atļāva mums sacensties, jo mums abiem ar Maksu to patīk darīt, tomēr man šobrīd ir ļoti slikts noskaņojums. Mēs visu laiku braucām uz robežas blakus viens otram, dažbrīd pat saskaroties. Šoreiz vienkārši nepaveicās. Beigu beigās abi jūtamies slikti, bet komanda visnožēlojamāk. Domāju, ka iekšmalā būs vieta. Sāku veikt manevru… Teikšu kā ir – sirdi plosoša situācija visai komandai,” norāda Daniels Rikjardo.