Francūzis Johans Zarko, kurš šīs un aizvadītās MotoGP sezonas laikā daudzus pārsteidzis ar savu lielisko sniegumu trasē, nākamsezon pametīs “Tech 3” vienību un pievienosies “KTM” rūpnīcas komandai.

Zarko “KTM” sastāvā nomainīs Bredliju Smitu, kurš šosezon pirmajos 3 posmos punktus nav guvis. Par Zarko komandas biedru kļūs Pols Espargaro, kurš aizvada otro sezonu komandā un pamazām izkarojis tās līdera godu. Lai gan līguma detaļas nav publiskotas, tiek ziņots, ka tas noslēgts uz divām sezonām.

Skaidrs, ka MotoGP čempionātā vēlamies spert nākamo soli. Pirmie divi gadi tika pavadīti pamazām pilnveidojot projektu un ieskrieties cīņai. Allaž vēlamies piesaistīt pašus labākos braucējus. Ar Johanu viss ir skaidrs, redzot, kā viņš allaž kvalificējas pirmajā rindā un sakauj konkurentus no rūpnīcu komandām. Viņš ir spēcīgs kareivis ar stipru raksturu. Esmu pārliecināts, ka ar tik labu braucēju kā Johans, varam spert plašu soli uz priekšu,” norāda “KTM” motorsporta daļas vadītājs Pits Beirers. “Tagad jūtam pamatīgu atbildības devu, lai ļautu viņam atrasties tajās pašās pozīcijās, kur viņš brauc šobrīd. tas ir mūsu lielais mērķis.

“F1LV

“KTM” komanda jau ilgāku laiku izrādīja pastiprinātu interesi par Zarko piesaisti, tomēr līdz šim viens no kavējošajiem aspektiem bija Dani Pedrosas nepārliecinošais sniegums pie “Honda” motocikla stūres. Komanda gan vēl nav paziņojusi, vai paturēs spāņu vecmeistaru. Interesi par francūzi izrādīja arī “Suzuki”. Pagaidām nav zināms, kur nākamsezon plāno braukt Bredlijs Smits, kuram no “KTM” komandas šī gada izskaņā nāksies šķirties.

27 gadus vecais Johans Zarko sevi lieliski apliecināja Moto3 čempionātā, 2011. gadā izcīnot vicečempiona titulu, bet 2015. un 2016. gadā triumfēja Moto2 čempionātā pārspējot tādus braucējus kā Rinsu, Folgeru, Louvzu, Luti, Morbidelli un Vestu. Pērn Zarko aizvadīja savu pirmo sezonu MotoGP klasē, demonstrējot lielisku sniegumu gan viena apļa ietvaros, gan stabilitāti sacīkšu ietvaros, kas ar trim goda pjedestāliem ļāva sezonu noslēgt 6. vietā. Šogad pēc sezonas pirmajiem trim posmiem Zarko kopvērtējumā ieņem 5. vietu. Viņa labākais finišs tika sasniegts Argentīnā, kad ar “Tech 3” komandas “Yamaha” motociklu Zarko ierindojās 2. vietā.