Britu sportists Enāms Ahmeds kļuvis par jauno kopvērtējuma līderi Eiropas F3 čempionātā, pateicoties šodien izcīnītām divām uzvarām Hungaroringā. Nedēļas nogales pirmajā braucienā uzvaru izcīnīja viņa tautietis Dans Tiktums.

Pirmajā kvalifikācijā ātrāko apļa laiku uzrādīja Dans Tiktums. Īsi pirms sacensībām nolija lietus, taču līdz startam trase paguva pietiekami izžūt, lai braucēji uz starta stātos ar slikiem. Savu pirmo pozīciju viņš nosargāja, bet blakus startējušais Alekss Palou pēc vāja starta atkrita uz otro desmitu. Pēc lieliska starta caura riepa pielika punktu Markusa Armstronga cerībām, bet “Prema” komandas armādas priekšgalā izvirzījās igaunis Ralfs Ārons, kurš uz otro pozīciju pacēlās, startēdams no tikai septītās vietas. Prieki gan nebija ilgi, jo Ārons saņēma 5 sekunžu sodu par pāragru startu. Ārons finišēja otrais, taču sods lika atkāpties uz piekto pozīciju aiz komandas biedriem Žou, Švarcmana un Šūmahera. otrs igauņu sportists Juri Vips guva vērtīgus 8 punktus ar finišu sestajā vietā. Lielisks starts padevās Ferdinandam Habsburgam, kurš pirmā apļa laikā pakāpās no 11. uz 4. pozīciju, taču cīņā ar Robertu Švarcmanu pārdūra savas mašīnas riepu un punktus neguva.

Otrajā braucienā Tiktumam ne tuvu negāja tik gludi. Britu sportists startā piekāpās Enāmam Ahmedam un Markusam Armstrongam, bet mašīnas defekts lika doties malā un palikt bez punktiem. Uz trešo vietu pakāpās Alekss Palou, izcīnot otro goda pjedestālu šosezon. Ļoti neveiksmīgs brauciens izvērtās igauņiem – pēc pāragra starta un tam sekojošās sabremzēšanās Juri Vips atkrita uz pēdējo pozīciju un sacīkstēs spēja pakāpties tikai līdz 17. vietai, kamēr Ralfs Ārons no 15. starta pozīcijas līdz punktiem nespēja aizsniegties.

Vājš starts no pole position lika Ahmedam atkrist uz trešo pozīciju pēdējā brauciena startā, kad Ahmedu no abām pusēm ielenca Tiktums un Armstrongs, tomēr abi jaunekļi nesadalīja trasi pirmā līkuma izejā. Sekoja kontakts, kā dēļ Armstrongam nācās izstāties, bet Tiktums uz brīdi nonāca aiz Aleksa Palou un Roberta Švarcmana, kuri sadūrās, ļaujot Tiktumam daļēji sasmelt zaudēto. Piepeši uz trešo vietu bija pacēlies Miks Šūmahers, bet viņam uz papēžiem mina Juri Vips. Vadošo kvartets savas pozīcijas saglabāja līdz pat finišam, kur Ahmeds izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Tikmēr Pau posma varoņi Saša Fenestrazs un Ralfs Ārons izvairījās no pirmā apļa haosa un, startējot no otrā desmita, pakāpās līdz sestajai un septītajai vietai aiz ķīnieša Žou.

Divas uzvaras ļāvušas Enāmam Ahmedam iekrāt 18 punktu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā pār tuvāko konkurentu Guanju Žou, bet vēl trīs punktus tālāk ir Dans Tiktums.

Rezultāti:
Pirmais brauciens
Otrais brauciens
Trešais brauciens
Kopvērtējums