2021. gadā Formula 1 čempionātu gaida nopietnas izmaiņas gan struktūrā, gan noteikumos, tomēr nu parādījušās ziņas par vēl vienām potenciālajām izmaiņām – riepu palielināšana no 13 collām diametrā līdz 18.

“Pirelli” ir pārliecināti, ka zema profila riepas radīs lielāku saikni ar ielas automašīnām, līdz ar to darbosies labāk no mārketinga viedokļa, kā jau tas pierādījies Formula E un WEC čempionātos. Kā pretarguments gan tiek minēts fakts, ka lielāki riteņi liks komandām izmainīt mašīnas balstiekārtu, līdz ar to palielināt izmaksas.

Vairākas komandas vēlas, lai šīs izmaiņas stātos spēkā jau 2020. gadā, tomēr, ņemot vērā pamatīgās tehniskās izmaiņas gadu vēlāk, visticamāk, jaunās riepas tiktu ieviestas uz 2021. gada sezonu.

“F1LV

Pašlaik vēl nav skaidri zināms, kurš riepu ražotājs šai laikā piegādās savu produkciju F1 komandām. Pašreizējais “Pirelli” līgums beidzas 2019. gada sezonas izskaņā un vēl nav zināms, vai tas tiks pagarināts, kā arī vai “Pirelli” saglabās monopola statusu. Itāļu uzņēmums atbalsta izmaiņas, tomēr norāda, ka pagūt veikt pārmaiņas uz 2020. gadu būtu pārāk ātri.